in

Kitap Satıp Sokaktaki Hayvanlara Mama Almak İsteyen Mersin’in Güzel Yürekli Çocukları

Mersin’de Mezitli Kent Konseyi Çocuk Meclisi, kapı kapı dolaşarak topladıkları kitapların satışından elde edecekleri geliri, sokaktaki hayvanlara mama almak için kullanacak.

Mersin’de yaşları 7 ila 14 arasında değişen çocuklar, sokakta karşılaştıkları hayvanların yeterli beslenmediğini görünce gıda temin edilmesi için proje üretti. Hayvanlara mama almak için kitap satmaya karar veren çocuklar, mahallelerinde kapı kapı gezerek yüzlerce kitap topladı. Çocuklar, topladıkları kitapları Viranşehir Mahallesi Sanat Durağı’nda açtıkları stantta satışa sundu.

Fiyatları 1 lira ila 3 lira arasında değişen kitaplar yoğun ilgi görürken, kitap satın alan yetişkinler de çocukları kutladı.

kitap satip hayvanlara mama alacaklar

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Küresel ısınmaya da dikkat çekildi

Çocuklar, bir taraftan kitap satışı yaparken, diğer taraftan küresel ısınmaya dikkat çekmek için de katılımcılara, “Dev buzdağı 150 bin penguenin ölümüne neden oldu. Buzlar erimesin, dünya ağlamasın” yazılı broşürler dağıttı.

İklim Değişikliği Binlerce Yavru Penguenin Ölümüne Neden Olduöç

Hayvansever çocukların bu çabasına Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul ve meclis üyeleri de kitap satın alarak destek verdi.

11 yaşındaki Batıkan Akar şunları söyledi: “Sıcak havalar nedeniyle dışarıda aç, susuz hayvanlar görüyorduk. Onlara gıda almak için kitap topladık. Kitap satışından kazanacağımız parayla kedi ve köpeklere mama alacağız. Ayrıca ‘Siyah Penguen’ adlı projemiz var. Küresel ısınma nedeniyle buzlar eriyor ve sevimli penguenler ölüyor. Onun için bizler buna dur demeliyiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ekrempakdemirli can kaybimiz yok

Bakan Pakdemirli’nin ‘Can ve Mal Kaybı Yok’ Açıklamasına Büyük Tepki

yangindan kurtarilan kedi

Rus itfaiyeci, Yangından Kurtardığı Kediyi Yeniden Hayata Döndürdü