in

Kısırlaştırmak İçin Götürdüğü Köpeğini Geri Alamadı

Çankaya’da kendi imkanlarıyla kurduğu barınakta köpek ve kedilerin bakımını üstlenen Nevzat Eski’nin kısırlaştırmak için belediyenin veterinerlik birimine götürdüğü köpek kayboldu.

nevzat-eski1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ankara‘da oturan işçi emeklisi 56 yaşındaki Nevzat Eski, Çankaya ilçesi Ahlatlıbel Mahallesi’nde abisine ait kaba inşaatı bitmiş 3 katlı binayı 9 yıl önce hayvan barınağına dönüştürdü. Barınaktaki 5 sokak köpeğini zamanla 60’a çıkaran Eski, beraberinde 6 kediyi de kendi imkanı ile bakmaya başladı.

Eski, “Geçen hafta içerisinde Çankaya Belediyesi Hayvan Barınağı bünyesinde bulunan Veterinerlik birimine kısırlaştırmak için 3 yaşındaki köpeğimi götürdüm. Almaya gittiğimde ise ‘ameliyat ettik, ama kaçtı’ ifadesi ile karşılaştım. Burası kapalı bir alan, üstelik ameliyatlı bir köpeğin kaçması mümkün değil. 3-4 gündür barınak etrafında köpeğimi arıyorum, ama bir türlü bulamadım. Aç, susuz ve yaralı bir köpek nasıl doğada yaşayabilir?. Barınak yetkililerinden köpeğimin akıbeti hakkında her gün bilgi almak istiyorum, ‘kaçtı’ diyorlar, açıklayıcı bir bilgi vermiyorlar. Köpeğimin başına bir şey geldiyse açıklasınlar” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

nevzat-eski2

“Sesimi Duysa Koşar Gelir”

Sokaklarda perişan ve yaralı halde gezen sahipsiz köpekleri barınağa taşıyarak bakmaya çalıştığını belirten Nevzat Eski, su olmadığı için her gün Küçükesat‘daki evinden aracı ile 100 litre su taşıdığını da söyledi. Eski, “Hayvanlara baktığım için tatilim yok. Gecem-gündüzüm bu hayvanlar aç kalmasın, hastalanmasın diye bakımı için geçiyor. Ancak yetkililerin köpeğimin kaybolmasına yönelik açıklamaları beni çok üzdü. Sesimi duysa koşar gelir. Yetkililerden köpeğimin bulunmasını istiyorum. Bulunmadığı takdirde adli makamlara başvuracağım” dedi.

Eski, hayvan severlerin barınağında bulunan hayvanları isterlerse sahiplenebileceklerini veya mama yardımında bulunabileceklerini de kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yavruayı on

Havaalanında Yaşayan Yavru Ayı Herkes Tarafından Çok Seviliyor

kangurulu fenomen1 öç

Kangurulu Fenomen: Jackson O’Doherty