in ,

Kısırlaştırılmış Kedilere Özel Mamaların Diğer Mamalardan Farkı Nedir?

Kedilerimizi kısırlaştırdıktan sonra onları artık kısır kedilere özel mamalar ile besleriz? Peki normal mamaları ile kısır kedilere özel mamalar arasında ne fark vardır?

Kısırlaştırılmış kedi maması kısırlaştırma operasyonu geçiren kediler için özel olarak üretilmiş mamalardır. Uzman veterinerler önderliğinde üretilen kısır kedi mamaları yağ oranı olarak normal mamalardan farklıdır. Bu tür mamalarda yağ oranı % 10 civarında iken, normal mamalarda ise aynı oran % 20’lere çıkmaktadır.

Operasyondan sonra kedilerde sıkça görünen yemek yeme isteklerinin artması, öğünlerin çoğalması ve bir öğünde normalden daha fazla mama tüketme durumu, kedilerin normal mama ile beslenmeye devam etmesi halinde önemli bir tehlikeyi ortaya çıkarmaktadır. Normalden daha fazla yemek yiyen kedilerde şişmanlama ve obezite problemleri yaşanabilir. Kısırlaştırılmış kedi mamaları düşük yağ değerleri sayesinde bu kilo artışının önlenmesi için özel olarak üretilmiştir.

kısırlaştırılmış kedi maması

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kedinizin sağlığı için özellikle hastalıklar ve diğer problemler haricinde mama seçimini profesyonel bir biçimde yapmalısınız. Örneği kısırlaştırılmış kedilerde daha sağlıklı et parçacıkları kullanılır. Beyaz et tercihinde tavuk ya da hindi ön plandadır. Uzmanların mama tüketimi konusundaki düşüncesi, kısırlaştırılmış kedilerin kesinlikle bu tür mamalar ile beslenmesi gerektiği yönündedir. Çünkü bu mamalar, içerdikleri yağ oranları ve sağlık açısından onarıcı nitelikteki içerikleri ile kısırlaştırılmış kediler için son derece faydalıdırlar.

Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları Neden Önemli?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belediyeden skandal cevap kopekler goruntu kirliligiymis

Belediyeden Skandal Cevap: Sokak Köpekleri Görüntü Kirliliğiymiş!

Öğrencileri ile Beraber Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkan Esin Öğretmenöç

Öğrencileri ile Beraber Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkan Esin Öğretmen