in ,

Kışın Az Sayıda İnsanın Kaldığı Köyde Yaşam Mücadelesi Veren Sokak Hayvanları

Soğuk hava, sokakta yaşayan hayvanların zorlu yaşam mücadelesini daha da zorlaştırıyor. Özellikle az sayıda insanın yaşasığı köylerde kedi ve köpekler için yiyecek bulmak imkansız hale geliyor. Bu köylerden biri de Alişar köyü.

Kışın gelmesi ile birlikte sokakta yaşayan hayvanların hayat mücadelesi de gittikçe zorlaşıyor. Birçok ilçede yazlıkçıların bölgeyi terk etmesi ile beraber sokak hayvanları da açlığa terk ediliyor. Bu durum sadece yazlık yerlerde değil birçok köyde de bu şekilde. Bu köylerden biri de Giresun’un Şebinkarahisar ilçesine bağlı Alişar köyü. Kışın hane sayısının 10’a düştüğü köyde kalanların birçoğu yaşlı insanlar olduğu için sokak hayvanları ile ilgilenen az sayıda insan var.

Kışın Az Sayıda İnsanın Kaldığı Köyde Yaşam Mücadelesi Veren Sokak Hayvanları 4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Köyün muhtarı Cemalettin Karakaya tarfından beslenen 70’e yakın kedinin mama ihtiyacı ise İstanbul’da yaşayan Alişarlılar tarafından karşılanıyor. Kışın yoğun kar altında olan Alişar köyünün özellikle Kestane mahallesinde nerdeyse yaşayan insan kalmaması nedeniyle sokak hayvanları büyük zorluk çekiyor. Muhtar Cemalettin Karakaya ve bir köy sakini sahip çıktıkları hayvanları evde pişirdikleri yemekler ile doyurmaya çalışıyor.

Kışın Az Sayıda İnsanın Kaldığı Köyde Yaşam Mücadelesi Veren Sokak Hayvanları 1

 

İstanbul’da yaşayan ve dekorasyon firması olan Yalçın Karadeniz, köye giden araçlar ile mama gönderdiklerini ama mama ihityacına yetişemediklerini belirtiyor. Köyde sadece kediler değil köpeklerde yaşıyor. Kışın daha fazla besine ihitiyacı olan hayvanlara destek olmak isterseniz Alişar Köyü muhtarlığına ya da Şişli’de bulunan Ümit Dekorasyona mama gönderebilirsiniz. Kışın Az Sayıda İnsanın Kaldığı Köyde Yaşam Mücadelesi Veren Sokak Hayvanları 3

Muhtar  Cemalettin Karakaya’ya ulaşmak için: 05308703432

 

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Doğan Kedi Yavruları Alevlerin Arasından İtfaiye Erleri Tarafından Kurtarıldıöç

Yeni Doğan Kedi Yavruları Alevlerin Arasından İtfaiye Erleri Tarafından Kurtarıldı

2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü Türkiye’nin En Önemli Sulak Alanı Büyük Menderes Deltasıöç

2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü: Türkiye’nin En Önemli Sulak Alanı Büyük Menderes Deltası