in ,

Kırşehir’de Balçığa Batan Hamile İneği, Daha Önce Çobanlık Yapan Kepçe Şöförünün Bilgisi Kurtardı

Kırşehir’de otlatmak için çıkarılan ineklerden birinin balçığa saplandı. Irmaktan kum çıkaran kepçe şoförlerinden biri gördü ve hamile ineği kepçeyle kurtarmaya çalıştı, ama başaramadı. Daha önce çobanlık yapan kepçe şöförü, ineğin balçıkta 4-5 saat daha kalması halinde kan dolaşımının duracağını ve öleceğini bildiği için köylülerden ve kamyon şoförlerinden yardım alarak ineği kurtardı.

Cehalet öldürür, bilgi hayat kurtarır. Bilgi, bu kez Kırşehir’de balçığa saplanan hamile ineğin hayatını kurtardı. Olay 16 Temmuz Cuma günü Kırşehir Şeker Fabrikasının alt tarafı Kızılırmak kıyısı Kamış mevkiinde oldu. Otlatılmaya çıkarılan ineklerin içinden, hamile inek balçığa saplandı. Zor anlar yaşayan ineği, olayın yaşandığı ırmaktan kum çıkaran kepçenin şoförü fark etti.

Balciga Batan Inek Yasam Hakkina Saygisi Olan Insanlar Tarafindan Kurtarildi4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kepçe söförünün verdiği bilgilere göre, çobanın dinlenmeye çekildiği zamanda 5-6 inek oradan geçebildi fakat sonuncusu balçığa saplandı. Zemin yumuşak olduğu için kepçe ineğe yaklaşamadı. Toros otomobil ile çekmeye çalışan vatandaşlar başaramadı. Daha önceden çobanlık yapan kepçe sürücüsü, “Bu inek bu balçıkta 4-5 saat kalırsa kan dolaşımı durur ve bu sıcakta hayatını kaybeder. Mutlaka çıkarmamız lazım” dedi. Sonra telefonla köyden birilerini çağırdı ve kum kamyonu şoförleri de geldi. İnsan gücüyle 10 kişiye yakın en az yarım saat uğraşılarak çıkarılabildi. İnek kendi başına da balçıktan kurtulmak için mücadele ettiğinden kaynaklı tamamen yorgun vaziyette idi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Galanin Yildizi Sevimli Kopekler 2

Çekya’da Sokakta Yaşayan Evsiz Köpekleri Anlatan Film, Vizyonda

Ispanyol Ogretim Gorevlisi Cevrecilerle Birlikte Piknikcilerin Kirlettigi Devlet Kurumlarinin Sahip Cikmadigi Tunca Nehrini Temizliyor e1627294343572

İspanyol Öğretim Görevlisi, Piknikçilerin Kirletip Devlet Kurumlarının Sahip Çıkmadığı Tunca Nehri’ni Temizliyor