in

Kırmızı Işıkta Duran Otomobilden Gelen Kedi Sesi Vatandaşları Seferber Etti

Zonguldak’ta otomobilin dingili ile amortisörü arasına sıkışan yavru kedi, itfaiye ekibinin çabasıyla kurtarıldı.

Mithatpaşa Mahallesi’nde yolun karşısına geçmeye çalışan vatandaşlar, kırmızı ışıkta bekleyen bir otomobilin altından kedi sesi geldiğini fark ederek, durumu sürücüye bildirdi.

1692171 940x531 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Aracın altına bakan sürücü İdris Güllü, otomobilin dingili ile amortisörü arasına yavru bir kedinin sıkıştığı gördü. Kriko ve bijon yardımıyla kediyi sıkıştığı yerden kurtarmaya çalışan Güllü, başarılı olamayınca, durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, aracın altına girerek kısa sürede kediyi bulunduğu yerden kurtardı.

1692171 be5682afe71f5dd26e9cbfe5a8d9b38b 1

İtfaiyeciler, daha sonra yürüyemediğini fark ettikleri yavru kediyi, tedavi için veterinere götürdü. Sürücü Güllü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kırmızı ışıkta beklediği sırada iki kişinin kendisini uyardığını ifade ederek, “Araçtan inerek otomobilin altına baktım. Bijonun üçünü söktüm, birini sökemedim. Bijon sıkışmış. Olay yerine çağırdığımız itfaiye ekipleri, kediyi kurtardı.” diye konuştu.

Kedinin otomobilin altında olduğu fark eden Begüm Yılmaz da sürücünün duyarlılık göstererek araçtan indiğini ve otomobilin tekerleğini sökmeye çalıştığını anlattı. İtfaiye ekiplerine haber veren Edibe Akbel Kara ise sürücünün kediyi kurtarmak için çabaladığını ancak başarılı olamayınca durumu ekiplere haber verdiğini belirterek, kedinin durumunun iyi göründüğünü dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Untitled 1

Eyüp’te Binlerce Hayvan Aktivisti Eyüp Belediye Başkanı’nı İstifaya Çağırdı

Sivasta Görmezden Gelinerek Ölüme Terk Edilen Kangal Tedavi Altına Alındıöç

Sivas’da Bir Deri Bir Kemik Bulunan Kangal Hayatını Kaybetti