in

Kirlilik Avcıları, Datça Kıyılarından 2 Ton Çöp Topladı

Muğla’nın Datça ilçesinde ‘Kirlilik Avcıları’ adıyla sosyal medyada örgütlenen ve sayıları her geçen gün artan topluluk, Ege kıyılarındaki Karaköy Körmen Limanı ve çevresinde temizlik yaptı. Temizlikte, pet ve cam şişe, otomobil lastikleri, naylon poşetten, kablo ve metal atıklara kadar 2 tondan fazla çöp toplandı.

Ege kıyılarındaki Karaköy Körmen Limanı ve çevresinde, Kirlilik Avcıları tarafından düzenlenen temizlik kampanyasına, CHP Datça Gençlik Kolları üyeleri de kalabalık bir grup halinde katıldı. Bölgede gidilmedik tek bir nokta, aşılmadık tek bir tepe bırakmayan grup, çuvallar dolusu atık topladı.

Kirlilik Avcıları Datça Kıyılarından 2 Ton Çöp Topladı 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Datça Belediyesi temizlik ekiplerinin de destek verdiği temizlik çalışması 3 saat sürdü. Pet ve cam şişe, otomobil lastikleri, naylon poşet, kablo ve metal atıklar olmak üzere 2 tonun üzerinde çöp toplandığı belirtildi. Datça Kirlilik Avcıları Grubu’nun kurucusu Kubilay Gezer, 6’ncı etkinliklerini düzenlediklerini belirterek, “İki ayda, 10 kişiyle başladığımız çevre temizlik çalışmalarına, artık 50’ye yakın çevre dostunun katılıyor olması bizi gelecek adına umutlandırıyor. Amacımız, doğasıyla haşır neşir bir gençlik yaratabilmek ve gelecek nesillere daha temiz bir doğa bırakabilmektir” dedi.

Kirlilik Avcıları Datça Kıyılarından 2 Ton Çöp Topladı 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Açık Denizde Bulduğu Yaralı Kuğuyu Kurtardıöç

Açık Denizde Bulduğu Yaralı Kuğuyu Kurtardı

Dürbünlü Tüfekle Parkta Kuş Vurdu Serbest Bırakıldıöç

Dürbünlü Tüfekle Parkta Kuş Vurdu, Serbest Bırakıldı!