in

Kırklareli Valisi: “Okun Üzerindeki Numaradan Saldırgana Ulaşılacak”

Kırklareli’de, 9 yavrusu bulunan ‘Garip’ adlı sokak köpeğini okla vuran saldırganın bulunması için kent sakinleri ile resmi kurum ve sivil toplum örgütlerinin çalışanları seferber oldu. Kırklareli Valisi Osman Bilgin, okun üzerindeki numaradan saldırgana ulaşmak için çalışma yürüttüklerini belirterek, “Okun nereden alındığı, ne şekilde ile getirildiği, ilde bu oku kullanma yeteneği olan kişilerden hareket edilerek, faili bulmaya çalışıyoruz. En kısa sürede bulunacak ve olumlu haberi vereceğiz. Faili bulmaya yakınız” dedi.

İstasyon Mahallesi’nde, cumartesi sabahı sokak köpeğinin atılan okla vurularak, öldürüld üğünü görenler, polise ve Kırklareli Belediyesi’ne haber verdi. Mahalle sakinlerinin bir süre önce bakmaya başladığı ve ‘Garip’ adını verdiği köpeğin ölüsü, belediye ekiplerince yapılan incelemenin ardından gömüldü. Olayla ilgili Kırklareli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, soruşturma başlatırken, çevredeki güvenlik kameralarının kayıtları incelemeye alındı.

‘OKUN ÜZERİNDEKİ NUMARADAN SALDIRGANA ULAŞILACAK’

Kırklareli halkı, köpeğin okla vurulduğunun duyulmasının ardından saldırganın bulunması için seferber oldu. Kırklareli Valisi Osman Bilgin, saldırganın yakalanmasının an meselesi olduğunu belirterek, ok üzerindeki numaralardan yola çıktıklarını kaydetti. Vali Bilgin, “Biz de inanın, 2 gündür seferberlik halindeyiz. Emniyetimiz, hem istihbarat birimleri hem asayiş birimleri tüm birimleriyle çalışıyor. Özellikle ok üzerinden yola çıkarak, faili bulmaya çalışıyoruz. Okun nereden alındığı, ne şekilde ile getirildiği ilde bu oku kullanma yeteneği olan kişilerden hareket edilerek faili bulmaya çalışıyoruz. En kısa sürede bulunacak ve olumlu haberi vereceğiz” diye konuştu.

kirklarelide oklu saldirganin bulunmasi icin seferberlik 7540 dhaphoto4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘FAİLİ BULMAYA YAKINIZ’

Köpeğin ok ile vurulmasının gaddarlık olduğunu kaydeden Vali Bilgin, “Bunun ne insan sevgisiyle ne hayvan sevgisiyle açıklanacak bir yanı yok. Böyle bir olay olduğu için ister istemez herkes duyarlı oluyor. Bu duyarlılıktan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Benim de evimde bir köpeğim var. Sonuçta bu köpek sevgisiyle hayvan sevgisiyle alakalı değil. Olağanüstü bir durum; gaddarca, zalimane bir şekilde, savaşta bile olmayacak şekilde olan bir konu. Herkes duyarlı, biz de duyarlıyız. Şu anda faili bulmaya yakınız. İnşallah faili bulacağız. Ama bundan da önemlisi hayvanların sahiplenilmesi insanların bu konuda duyarlılığının en üst seviyede olması gerektiği düşünüyorum. İnanın benim de bahçemde köpeğim var. Bunu yapan her şeyi yapar. Bu gaddarca bir şey. Bunun daha ötesi yok. O köpek orada kime ne yapmış? Yani yapsa bile böyle bir karşılık verilmesi doğru değil. Onun karşılık verme şansı da yok zaten” dedi.

kirklarelide oklu saldirganin bulunmasi icin seferberlik 7540 dhaphoto3
Öldürülen anne köpeğin 9 yavrusundan biri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

domuzuvurupfotografcektirdiler

350 Kiloluk Domuzu Vahşice Vurup, Utanmadan Fotoğraf Çektirdiler

Mamayı Getir Kediyi İzleöç

Mamayı Getir, ‘Kedi’yi İzle