in

Kırıkkale’de Güvercinler Zehirli Yem ile Öldürüldü

Kırıkkale’de bulunan yaban güvercinleri kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından zehirlenerek öldürüldü.

Hüseyin Kahya Parkı’nda bulunan yaban güvercinleri dün kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından zehirlenerek öldürüldü.  Parkta bulunan onlarca güvercin hayatını kaybederken olay yerine Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekipleri, Veteriner hekimler, Doğa Koruma ve Milli Parklar Kırıkkale Şube Müdürlüğü ekipleri intikal etti.

‘Zehirli Buğday ile Öldürüldüler’

Zehirli buğdaylardan öldüğü öğrenilen yaban güvercinleri Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından tek tek toplandı. Daha sonra buğdayın atıldığı bölgede temizlik yapan ekipler, daha fazla kuşun zehirlenmesinin önüne geçtiler. Doğa Koruma ve Milli Parklar Kırıkkale Şube Müdürlüğü ekipleri ise numune aldılar.

guvenrcin-o-c

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Veteriner hekimler ise can çekişen hayvanlarının ağızlarına ilaç sıkarak kusturmaya çalıştılar. ‘İnsan olan bunu yapmaz’ diyen İlhan Erkoç, “Caniler bu kuşlardan ne istediniz. Size ne zarar verdi” diye seslenişte bulundu.  Sabah geldiğinde onlarca güvercinin yerde yattığını gören Hasan Öztürk ise; “O manzara karşısında adete şok oldum. Burada hayatını kaybeden kuşlar kadar çatılarda da vardır. Bunu yapanlar bir an önce bulunmalıdır” dedi.

Kaynak: Ayrıntı Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fethisekn

Bu Halet-i Ruhiye İçindeyken

cengizsemercioglu

Cengiz Semercioğlu’ndan Kızdıran Kıyaslama “Donan Köpek Daha mı Kıymetlidir?”