in

Kırıkkale Hasandede Barınağı’ndaki İhmalkârlık Can Aldı

Kırıkkale Hasandede Hayvan Barınağı’ndaki ihmalkârlık ve yanlış uygulamalar yavru köpeklerin ölümüne sebep oluyor.

kırıkkale1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvan dostu Atilla Poyraz ve eşi Aysun Poyraz, hayvanları beslemek için gittikleri Kırıkkale Hasandede Hayvan Barınağı’nda acı bir olaya tanıklık ettiler. Farklı cinsteki büyük köpeklerle yavru köpeklerle aynı kafeste tutulduğu barınakta, iri köpeklere yeteri kadar yemek verilmediği için bu uygulama yavru bir köpeğin ölümüne sebep oldu. İri köpeklerden biri hayvan dostları Atilla ve Aysun Poyraz çiftinin gözleri önünde yavru bir köpeği parçaladı. Poyraz çifti, olayı cep telefonları ile kaydederek Mynet haber portalı ile paylaştı.

Barınaktaki kaydettikleri Mynet’e gönderen hayvan dostu Aysun Poyraz olayı şu sözlerle aktardı:

“Bizim Kırıkkale’de cenazemiz vardı, o sebepten gelmiştik. Eşim ve ben çok sıkı birer hayvanseveriz. Gittiğimiz yerlerde barınakları araştırıp, buralara uğrayıp, hayvanlara mama bırakırız. Çünkü zaman zaman onların hallerini sosyal medyada gördüğümüzden çok üzülüyor ve çok etkileniyorduk. Facebook bu tür görüntülerle dolu ve hiçbir önlem alınmıyor mu!? Konumuza dönersek; Kırıkkale’de hayvan barınağının yerini öğrendikten sonra eşimle adı Kırıkkale Hasandede Barınağı olan yere bir ziyaret gerçekleştirip oradaki hayvanlara mamalar bırakmak istedik. Malum mekana vardığımızda büyük bir şokla adeta sarsıldık. İnanılmaz, kanımızın donduğu görüntülere şahit olduk. Bir bekçiden başka kimsenin olmadığı yerde cinsleri farklı olan iri tehlikeli köpeklerle yavru köpekler aynı tel kafesin içerisindeydi. Biz bu görüntüyü görür görmez bunun çok büyük bir sorumsuzluk örneği olduğunu düşünerek bekçiye uyarıda bulunduk. Dayanılmaz ve çok tehlikeli olan bu görüntü gece boyunca içimizi kemirdi ve ertesi sabah tekrar barınağa gittik. Amacımız burada yetkili birilerini bulup onlara ulaşmaya çalışıp böyle bir şeyin asla olamayacağını ifade ederek bir an önce önlemlerin alınmasını istemekti.

kırıkkale2

Oraya vardığımızda hissettiğimiz olayın birebir yaşandığına şahit olduk. Kanımız dondu, sinirlerimiz boşaldı. Olay anı videoya kaydedildi ve fotoğrafları da çekildi. Hepsini sizinle paylaşarak bunun insanlara ulaşmasını istiyoruz. Biz barınağa giriş yaptığımız anda aynı kafeste tutulan farklı cinslere (Büyük tehlikeli köpeklerle – küçük yavru köpekler bir arada) çok az et atıldığını gördük. Açlıktan aşırı sinirli olan iri bir köpek gözümüzün önünde yavru bir köpeği parçaladı. Hızla oraya yaklaştık ve olaya müdahale etmeye çalıştık. Görevli sakin bir şekilde olanları izliyordu. Eşim gerçekten çıldırdı, çığlık çığlığa bir şeyler yapsanıza diye bağırmaya başladı. Gerçekten bir insanın sebep olduğu hayvanların hiç bir suçunun olmadığı bu olay sizce de büyük bir skandal değil mi? Hem büyük köpeklerle küçük köpekleri bir araya koy, hem de aç bırak. Bu sonucun yavru köpeklerin parçalanmasıyla biteceğini hayvanlardan hiç anlamayan kişiler bile tahmin edebilir.
Bir an önce, çok hızlı bir şekilde o bölgede yetkili olanlar, o bölgeye yakın insanlar bu olaya el atmalı. Böyle bir vahşete kim sessiz kalabilir. Böyle cahilce, umursamaz bir tavra kim sessiz kalabilir. 2016 yılında Türkiye’de böyle bir cahiliyet böyle bir acımasızlık nasıl yaşanabilir”

Kaynak: Mynet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan dubaı

Dubai’de Birçok Hayvan ve Bitki Türünü Barındıran Yer: “Yeşil Gezegen”

tomi1

6 Ayaklı Köpek Bozüyük Barınağı Tarafından Korunmaya Alındı