in

Kimyasal Yüzünden Ayaklarını Kaybeden ‘Şifa Boncuk’ Artık Yürüyor

İzmir’de dökülen kimyasal madde nedeniyle ayaklarının bir kısmını kaybeden yavru kedi, bir hayvanseverin yardımıyla yeniden hayata döndü.

İzmir’de kimyasal maddeye bağlı olarak ayaklarının bir kısmı kopan ve vücudundaki tüyleri dökülen kedi “Şifa Boncuk”, hayvansever Meral Örüç’ün gayretiyle yeniden yürümeye başladı.

sifa boncuk yeniden yurumeye basladiEUTh8BTGdEWC0X335gbRbw

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Karşıyaka ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki Örüç, 2 yıl önce evinin yakınında bulunan bir parkta yürüyemeyen kedi yavrusunu fark etti. Örüç, kediye önce parkta bakmaya başladı ancak tüyleri dökülen ve kimyasaldan dolayı ayakları kopan hayvanı bir süre sonra evine götürdü.

Hayvansever kadın, “Şifa Boncuk” adını verdiği kediyi sağlığına kavuşması için özel veterinerde ve Karşıyaka Belediyesi Veteriner Müdürlüğünde tedavi ettirdi.

“Şifa Boncuk”, 7 aya yakın bir süre devam eden antibiyotik tedavisinin ardından yürümeye başladı ve tüylerine kavuştu.

sifa boncuk yeniden yurumeye basladi h7958 6e84c

O AĞLADI BEN AĞLADIM

Kedisinin ayağa kalkacağına kimsenin inanmadığını belirten Örüç,”Tedavi süreci boyunca o ağladı ben ağladım. Hiçbir zaman vazgeçmedik. Şifa Boncuk bana çok şey öğretti. O yemyeşil gözleriyle muhteşem yemek yeme iç güdüsüyle yaşama tutundu ve bana destek oldu.” diye konuştu.

sifa boncuk yeniden yurumeye basladi 9911548 o

BAŞKA KEDİLERLE KOŞTURMAYA BİLE BAŞLADI

Örüç, Karşıyaka Belediyesi’nin, veteriner polikliniğindeki bir muayene odasına “Şifa Boncuk” adını verdiğini dile getirdi.

Kedisinin ilk yürüdüğü günü unutamadığını anlatan Örüç, şunları anlattı:

“Evimde bir koltuk var. O gün onun üzerine çıktı, atlamak istedi. Ben ‘Yapma.’ dedim. Sonra uçarak geçti. Atladığı yerde koşturmaya başladı. Şimdi son derece güzel yürüyor. Başka kedilerle koşturmaya bile başladı. Tüyleri çıktı, artık sağlıklı bir kedinin yapabileceği her şeyi yapabiliyor. Önümüzdeki günlerde herkese örnek olması için kendisinin verdiği yaşam mücadelesini anlatan bir kitap yazmak istiyorum.”

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Oyunları Çocukları Hayvana Şiddete Teşvik Ediyor Olabilir Miöç

Bilgisayar Oyunları, Çocukları Hayvana Şiddete Teşvik Ediyor Olabilir Mi?

Adalara Sokamadığı 14 Atı Sokağa Bıraktıöç

Adalara Sokamadığı 14 Atı Sokağa Bıraktı!