in ,

Kimseye Aldırış Etmeden Köpeğine Sarılıp Yatan Çocuğa Haluk Levent Sahip Çıktı

Beşiktaş’ta bir köpeğe sarılarak uyuyan çocuğun görüntüleri sosyal medyada çok sayıda paylaşım almıştı. AHBAP’ın kurucusu Haluk Levent, küçük çocuğun Suriye’den geldiği ve sokakta kaldığını açıkladı.

İstanbul Beşiktaş iskelesi karşısındaki otobüs duraklarının yanındaki kaldırımda köpeğe sarılarak uyuyan evsiz çocuk izleyenlere duygusal anlar yaşatmıştı.

5981c268ae78490cfcdc8697

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sanatçı Haluk Levent, Beşiktaş’ta köpeğe sarılarak uyuyan çocuk için AHBAP’ın harekete geçtiğini söyledi. Konuyla ilgili bilgiyi Twitter üzerinden Haluk Levent verdi.

Levent, şunları söyledi:

“Çocuğa ‘İstanbul AHBAP’ ekibi bugün ulaştı. Suriye’den gelmiş, amcası terk etmiş, kimsesi yok. Elimizden ne geliyorsa yaptık ama yeterli değil. Bu çocuğumuz gibi yüzlercesi parklarda bahçelerde yaşıyor.

Kimseye Aldırış Etmeden Köpeğine Sarılıp Yatan Çocuğa Haluk Levent Sahip Çıktı

Hükümetin acil bir şekilde olaya el atması gerekiyor en azından kış gelmeden. Burada şu anda hükümet eleştirisi v.s. yapmak yarar getirmiyor. Sadece bir an önce davranılmalı yoksa çok çocuğumuzu kaybedebiliriz.

AHBAP’ın gücünün olmamasından değil yüzbinlerce çocuğa ‘yeterli değiliz’ acil önlem alınmalı diyorum. Acilen mülteci planlaması yapılmalı ve yürürlüğe konmalı. Suriyeli çocuklar sokaklarda büyüyor ve bu yarınlarda sağlıksız durumlar yaratabilir”

 

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kendini Kedi Zanneden 15 Köpeğin Eğlenceli Halleriöç

Kendini Kedi Zanneden 15 Köpeğin Eğlenceli Halleri

Fazıl Saydan Kedisi Carlosa Özel Dinletiöç

Fazıl Say’dan Kedisi Carlos’a Özel Dinleti