in

Kıbrıslı Hayvanseverler Ayakta: Koruyucu Aileye Verilen Köpek Şiddet Gördüğü Sahibine Geri Verildi

Kıbrıs’ta şiddet gördüğü sahibinden alınan ve koruyucu aileye verilen Mira polis ekipleri tarafından tekrar eski sahibine verildi.

Girne’de bir dairenin balkonunda “sahibi” Ayşen Kanburoğlu tarafından şiddete uğrayan ve bu nedenle 21 Haziran 2016 tarihinde koruyucu aileye verilmek üzere şiddet gördüğü evden alınan Mira isimli köpek eziyet gördüğü Kanburoğlu’na geri gönderildi.

Mira isimli köpeğin Ayşen Kanburoğlu tarafından şiddet gördüğü görüntülerin sosyal medyaya sızmasının ardından, şiddete uğrayan köpek Altın Patiler Derneği’nin girişimiyle 21 Haziran 2016 tarihinde Girne Polis Müdürlüğü ile Girne Belediyesi ekiplerince Kanburoğlu’ndan alınmıştı.  7 aydır koruyucu ailesi ile yaşayan Mira’nın göğüsleri kistlerle doluydu ve yaşadığı şiddet ve yalnızlıktan ötürü iki kez yalancı hamilelik geçirdiği tespit edildi. 30 Ocak 2017’de arama emri ile eve gelen polisler Mira’ya el koydu.  Mira’nın mahkeme sonuçlanana kadar Girne Belediyesi kontrolünde bakılacağını söyleyen görevliler Mira’yı şiddet gördüğü sahibine teslim etti. Olaya tepki gösteren hayvanseverler  Change.org’da imza kampanyası başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tartaklamaonn

Kötü Şartlarda Bakılan Köpeğin Fotoğrafını Çeken Kadına Şiddet

Isparta Keçiborlu’da Avcı Olan Sahibi Tarafından Şiddet Gören Köpek Kurtarıldı öç

Isparta Keçiborlu’da Avcı Olan Sahibi Tarafından Şiddet Gören Köpek Kurtarıldı