in

Kesimhaneye Gönderilecek Hayvanları Yarışmaya Soktukları Yetmedi Bir de Doping Yaptılar!

ABD’de bir fuarda ‘en güzel kuzu’ seçileren kuzuyla ilgili doping skandalı ortaya çıktı. Kesimhaneye gönderilmeden önce hayvanların yarışmaya sokulması ise başlı başına bir skandal.

ABD Ohio’da bulunan Bellefontaine ilçesinde bir kuzu, bölge fuarında düzenlenen yarışmada ‘en güzel kuzu’ seçilerek şampiyon oldu.

kuzuöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kuzunun sahibi, “Stres olmamak ve sakin kalmak önemli. Bu kuzu zor bir projeydi ancak onunla kazandığım için mutluyum” dese de, kuzuda yasaklı madde tespit edilmesi üzerine hayvana verilen ödül iptal edildi.

Hayvan üzerinde yapılan doping testleri pozitif çıkarken, kuzuda Lasix olarak da bilinen diüretik furosemide maddesine rastlandığı açıklandı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ohio Tarım Müdürlüğü ise olayla ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi.

Logan bölge fuarı başkanı Christie Barns da, The Post’a yaptığı açıklamada kuzuya verilen üncanın geri alındığını söyledi.

Fuarda düzenlenen yarışmada yer alan sığır, keçi, kuzu, domuz, hindi ve tavşan gibi pazar hayvanları farklı ağırlık sınıflarında yarıştı ve hakemler hayvanların ‘kesilip işlendiğinde ne tür bir et üreteceklerini’ inceledi. Yarışmanın kazananı, hayvanın kesildikten sonra vereceği ürüne göre belirleniyor.

Kuzular arasında ise ‘büyük şampiyonluk’ ve ‘rezerv şampiyonluğu’ isminde iki klansman bulunuyor ve bu klansmanlarda birinci seçilen kuzular kesimhaneye gönderilmeden önce incelemeden geçiriliyor.

Konuyla ilgili olarak Washington Post’a açıklamalarda bulunan eyalet veterineri Tony Forshey ise, “Hayvanları herhangi bir yasaklı madde alıp almadıklarından emin olmak için onları inceledik. Besin zincirine giden hayvanlarda herhangi bir hormon bulunamaz” ifadelerini kullandı.

Forshey ayrıca, elenen kuzunun son 3-4 yıl içerisinde doping testini geçemeyen ilk kuzu olduğunu açıkladı.

İnsanların bu ‘doping skandalı’ karşısında şok olduklarını da söyleyen Forshey, “İnsanlar öfkelendi. Böyle bir şeyin bir genç adamın başına gelmesi kötü oldu” ifadelerini kullandı

Kaynak: Sputnik Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yunus ve Balinaları İnceleyen Uzmanlar MarmaristeÖÇ

Yunus ve Balinaları İnceleyen Uzmanlar Marmaris’te

1202 Yıllık Anıt Ağaç Yeni Yerinde Zeytin VerdiÖÇ

Yeri Değiştirilen 1202 Yıllık Anıt Ağaç, Yeni Yerinde Zeytin Verdi