in

Kenya Yurt Dışına Yılan Satışını Yasakladı

Kenya, son zamanlarda artan hayvan istismarı ve yasa dışı yılan ticareti dolayısıyla yurt dışındaki hayvanat bahçeleri ve pet shoplara yılan satışının yasaklandığını açıkladı

Kenya, son zamanlarda artan hayvan istismarı ve yasa dışı yılan ticareti dolayısıyla yurt dışındaki hayvanat bahçeleri ve pet shoplara yılan satışının yasaklandığını açıkladı. Yılan satışına getirilen yasak ile ilgili açıklama yapan Kenya Vahşi Yaşam Servisi (KWS) Sözcüsü Paul Gathitu, “Kenya havalimanlarında yurt dışına çıkarılmak istenen çok sayıda piton derisi yakaladık. Sorumlular tutuklandı. Ancak küçük yılanların havalimanlarındaki x ışını cihazlarında tespit edilmesi zor olduğu için kolaylıkla yurt dışına kaçırılabiliyor” dedi.

kenya-yilan-kacakciligi3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gathitu, yasağın yurt dışına bilimsel araştırmalar için götürülmek istenen sertifikalı yılanları da kapsadığını dile getirdi.

kenya-yilan-kacakciligi-3

 

Yılanların türlerine ve boyutlarına göre yurt dışında 100 ile 200 dolar arasında satıldığını belirten Gathitu, yılan ticaretinde en büyük pazarların Çin, İngiltere, Amerika, Meksika, Almanya ve Çekya’daki hayvanat bahçeleri ile pet shoplar olduğunu söyledi.

kenya-yilan-kacakciligi-5

Dünyada vahşi hayvan safarisinin en önemli merkezlerinden biri olan ve hayvan kaçakçılığıyla uzun süredir mücadele etmeye çalışan Kenya’da, mevcut yasalara göre hayvan kaçakçıları 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

kenya-yilan-kacakciligi-4

 

Kaynak: Dünya.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbulun kedilerri feminst filmerde

İstanbul’un Kedileri Stockholm Feminist Film Festivali’nde

kuyu yu kurtarmak icin robotik kol gelistiren ogrenciler stanford a davet edildi 248945 5

Kuyu’yu Kurtarmak İçin Robotik Kol Geliştiren Öğrencilere Stanford’dan Davet