in

Kenya Yasadışı Avcıları İdamla Yargılayacak

Kenya’da, kaçak avcılıkla mücadelede müebbet hapis ve büyük para cezalarının yetersiz kalmasıyla, avlanırken yakalanan kaçak avcıların idama mahkum edileceği İndependent gazetesi tarafından duyuruldu.

İdam cezası henüz yasalaşmadı ancak gazeteye göre, teklif “hızlıca” onaylanacak.

Uluslararası Af Örgütü ise, bu kararın ülkede idam cezasının kaldırılması konusundaki çalışmalarını terk etmek anlamına gelebileceğini duyurdu.

Kenya Yasadışı Avcıları İdamla Yargılayacak 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kenya Doğal Hayatı Koruma ve Turizm Bakanı Najib Balala, Kaçak avcılıkla mücadele kapsamında, yakalanan avcılara müebbet hapis ya da 200 bin dolar para cezası verildiğini söyledi ancak bu cezaların kaçak avcılıkla mücadele konusunda istenen etkiyi yaratmadığını belirtti.

Kenya Yasadışı Avcıları İdamla Yargılayacak 2

Kenya’da yeni yasalar ve yaptırımların etkisiyle kaçak gergedan avcılığı beş yılda yüzde 85 azalırken, kaçak fil acvılığı da yüzde 78 azaldı.

Kenya Yasadışı Avcıları İdamla Yargılayacak 4

Kaçak avcılar için yasalaşması planlanan idam cezası ise farklı tepkiler çekti. Bazı taraflar idam cezasının avcılara değil, avcıların liderlerine verilmesi gerektiğini savunurken bazı taraflar ise, idam cezasının doğası itibarıyla vahşice olduğunu savunuyor.

Kenya Yasadışı Avcıları İdamla Yargılayacak 3

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres geçtiğimiz yıl New York’da yaptığı bir konuşmada, “İdam cezasının 21. yüzyılda yeri yok” demişti. İdam cezasının savunanlar ise, bu cezanın hayvanları korumak adına bir zorunluluk olduğunu iddia ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fatma Öğretmen Sokak Hayvanları için Yollardaöç

Fatma Öğretmen Sokak Hayvanları için Yollarda

Caretta Carettalar Bu Yıl Yumurta Bırakmaya Erken Başladı

Caretta Carettalar Bu Yıl Yumurta Bırakmaya Erken Başladı