in

Kendisini Zincirinden Çeken Terbiyecisine Saldıran Ayı

Rusya’ya bağlı Karelya Özerk Cumhuriyeti’nin Karelya şehrinde kurulan bir sirkte ayıyla yapılan gösteri sırasında ayı, kendisini zincirle çeken terbiyecisine saldırdı. P

Olay Petrozavodsk adlı sirkte gerçekleşti. Gösterilerde son olarak sahneye bir ayı ve terbiyecisi çıktı. Ayı eline aldığı el arabasını sürdü. Ardından ayı ile gösteri yapan terbiyeci, ayının arkasından dolaşıp önüne geçti. Hayvan terbiyecisi ayıyı zincirinden çekerek yeni bir gösteriye başlatmak istedi. Zincirin çekilmesiyle birlikte canı acıyan ayı bir anda sirk görevlisine saldırdı. Ayı, terbiyecinin üstüne çıkıp, boynundan ve göğsünden ısırdı. Gösterileri izleyen çocuklar ve aileler saldırıyla birlikte büyük korku yaşadı. Çocuklar çığlıklar atarken sirk alanında bulunan bir görevli, ayıyı tekmeleyerek arkadaşını kurtarmaya çalıştı. Ayının bir süre sonra terbiyecinin üzerinden uzaklaştırıldığı, yaralının hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Terbiyecinin tedavisi sürerken vücudunda ezilmeler ve ısırmaya bağlı yaralar oluştuğu açıklandı.
Olayın ardından sirkin geçici bir süre kapatıldığı öğrenildi.

Lütfen çocuklarınızı hayvanların esir altında tutulduğu, işkence yöntemleri ile öğretilen hareketlerin yaptırıldığı hayvanlı sirklere götürmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bursadaki Toplu Balık Ölümleri ile İlgili Açıklama Yapıldı öç

Bursa’daki Toplu Balık Ölümleri ile İlgili Açıklama Yapıldı

Yerleşim Olmayan Adada Binlerce Lastik Bant Bulunmasının Acı Sebebiöç

Yerleşim Olmayan Adada Binlerce Lastik Bant Bulunmasının Acı Sebebi