in ,

Kendisini Tavuk Sanan Horoz Civcivlere Annelik Yapıyor

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde kuluçkaya yatan horozun altına konulan 6 yumurtadan 3’ünden civciv çıktı. Tıpkı bir tavuk gibi davranan horoz, yavrularını bir an olsun bırakmıyor ve kimseyi yaklaştırmıyor.

Kovancılar ilçesi Çakırkaş köyünde ikamet eden Muhammed Bulut, bir ay önce bir horoz satın aldı. Hint cinsi horoz, kümese girerek yumurtaların üzerine yattı. Horozu kaldırmaya gittiğinde gurk olduğunu gören Bulut, büyük şaşkınlık yaşadı. Ardından Bulut, horozun altına 6 yumurta bıraktı. Yaklaşık bir ayın ardından yumurtalardan 3’ünden civciv çıktı. Tıpkı bir tavuk gibi davranan horoz, yavrularını bir an olsun bırakmıyor ve kimseyi de yaklaştırmıyor. Civcivlere annelik yapan horozu görenler gözlerine inanamıyor.

Kendisini Tavuk Sanan Horoz Civcivlere Annelik Yapiyor

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hint Horozu Kuluçkaya Yattı

Daha önce amcasının oğlu Muhammed Bulut’a ait horozun haberinin yapıldığını söyleyen Uğur Bulut, “O geçen zaman diliminde horoz civciv çıkardı. 6 tane yumurta koymuştuk, 3 tanesini çıkardı. Bu Türkiye’de ilk olan bir olaydır. Daha önce haberlere konu olan bir horoz vardı ama o civcivlerin annesi ölmüştü diye horoz bakıcılık yapıyordu. Ama bu öyle değil. Bu bildiğiniz tavuk gibi hareket ediyor. Civcivleri gezdiriyor. Bizi bile yanına bırakmıyor. Büyüklerimiz de ilk defa böyle bir olaya şahit olmuşlar. Daha önce hiç böyle bir olayla karşılaşmamışlar. Hint horozu kuluçkaya yattı. Aynı tavuk gibi hareket ediyor, şaşkınlık içerisindeyiz. dedi.

Kendisini Tavuk Sanan Horoz Civcivlere Annelik Yapiyor 1
Kendisini Tavuk Sanan Horoz Civcivlere Annelik Yapiyor 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eve Donmeyen Inek Yangin Sondurme Havuzuna Dustu

Eve Dönmeyen İnek, Yangın Söndürme Havuzuna Düştü

Camiler Kus Evleriyle Donatiliyor 1

Camiler Kuş Evleriyle Donatılıyor