in

Kendi Misafirliğe Gitti Köpeğini Arabada Bıraktı!

Bolu’da, geldiği misafirlikte ev sahibinin hamile olması nedeni ile geceyi arabada geçiren Şanslı isimli köpek, duyarlı vatandaşların ihbarları üzerine gelen polis ekipleri sayesinde sahibi tarafından geri alındı.

Olay, saat 13.00 sıralarında Tabaklar mahallesi Çavuşlar sokakta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokak üzerinde bir arkadaşına gece saatlerinde misafirliğe gelen Neşe Demir, ev sahibinin hamile olması nedeni ile köpeği Şanslı’yı, 14 AAC 254 plakalı aracında bıraktı. Öğle saatlerinde ise araçtan gelen havlama seslerini fark eden vatandaşlar, aracın içinde köpeği görünce durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri aracın sahibini bulmaya çalışırken, köpeğin kurtarılması için itfaiye ekiplerine haber verildi.
İtfaiye ekiplerinden önce arabasına gelen Neşe Demir, köpeği Şanslı’yı arabadan çıkardı. Kucağına atlayan Şanslı’yı temizledikten sonra su veren Neşe Demir, arkadaşının hamile olması nedeni ile köpeğini arabada bıraktığını ve daha öncede Şanslı’nın aracında kaldığını söylerken, polis ekipleri Demir’i uyardı.

Her yıl onlarca hayvan arabada bırakıldığı için havasız kalarak yaşamını kaybediyor. Her ne gerekçe ile olursa olsun hiçbir hayvan arabada yalnız bırakılmamalı. Üstelik bir hayvan ile yaşayan kişilerin bir köpeğin hangi şartlarda gebe kadınlar için tehlike oluşturabilceğinin bilincinde olması şart.

Hamilelikte Evcil Hayvan Beslenebilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

köye inen çakal

Köye inen çakal yavrusu, köpekle dost oldu

ayağı bahçe kapasına sıkışan köpek

Ayağı Bahçe Demirine Sıkışan Köpek, Kurtulmak İsterken Kendini Yaraladı