in ,

Kendi İmkanlarıyla Yaptığı Baraka Yuvalarda Evsiz Köpeklere Gözü Gibi Bakıyor

İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde sahil kenarına kendi imkanları ile yaptığı baraka yuvalarda köpeklere bakan İsmail Demirel, 9 ay boyunca 3 köpeği sahiplendirmiş. Demirel; Topaç, Duman ve Boncuk adını verdiği terrier cinsi 1.5 aylık 3 yavru köpeğine de yuva arıyor.

Yaklaşık 9 ay önce barakalardan kurduğu yuvada sokak köpeğinin 8 yavru doğurduğunu gören İsmail Demirel, soğuk hava koşullarında yavru köpeklerin üşümesine vicdanı el vermeyince anne köpeğin yavruladığı yere kendi imkanları ile bir baraka yuvalar yaptı. Yaptığı yuvalarda köpeklerin ihtiyaçlarını karşılayacak duş, yatak ve su gibi imkanlar bulunurken, çevredeki insanların da katkısıyla düzenli mama ihtiyaçları da karşılanıyor. Köpeklerle yakından ilgilenen İsmail Demirel, 9 ayda 3 köpeği sahiplendirdi. Çevredeki köpekleri de yaptığı yuvalarda ağırlayan Demirel’in hayvan sevgisi vatandaşların ilgisini çekiyor.

Sokaga atilmis kopekleri besleyip buyutup sahiplendiriyor

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Her Canlının Yaşama Hakkı Var”

Bir canlının açlıktan ölmesi bütün insanlığın ölmesi anlamına gelir diyen İsmail Demirel, “Her canlının yaşama hakkı var. Bir canlı eğer açlıktan ölürse bütün insanlık ölmüştür. Seyreden de vicdan yoktur. Kimin vicdanı ne kadarsa kişi o kadardır. Onun için canlıların da yaşama hakkı var. Mama sipariş verdim geldi, her gün bir süt getiriyorum, ekmek veriyorum. Benim için bunlar bir zevk. Sevaptır” diye konuştu.

“Eğer ilgilenen olursa ev sahibi yapmış oluruz.”

Yeni misafirlerinin sokak köpeği olmadığını ve sokakta yaşayamayacaklarını söyleyen Demirel, “9 ay önce anne köpek, kulübeyi kurduğum bu noktada toprağın içine bir delik delmişti. Ve oraya 8 yavru doğurmuştu. Bende onun üzerine geldim bu kulübeyi yaptım. O 8 yavru büyüdü, 3 erkek köpeği sahiplendirdik dişiler bana kaldı. Şimdi de bu 3 küçük köpeğe bakıyorum. Bunları da sahiplendirsek iyi olur. Çünkü cins hayvanlar bunlar ziyan olur sokakta. Bunlar sokak köpeği değil ki sokakta yaşayamaz bunlar. Eğer ilgilenen olursa bunları ev sahibi yapmış oluruz. Denizin tam tepesinde çalılıkların arasında kimse de bunlara zarar vermez. Her gün geliyorum bir sabah bir de akşam besliyorum. Hava çok sıcak olduğu için bunalmasınlar diye her gün de duş yaptırıyorum. Elimden geleni yapıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evin Catisina Yuva yapan Guvercin icin itfaiy cagirmislar

Evlerinin Üstüne Yuva Yapan Güvercin İçin İtfaiye Çağırdılar!

Sokaga Terk Edilen Kedi Yeni Evinde Sosyal Medya Fenomeni Oldu

Sokağa Terk Edilen Kedi Yeni Evinde Sosyal Medya Fenomeni Oldu