in

Kendi Alışverişini Yapan Çevreci Köpek Zeytin

Başkentte, sahibinden aldığı parayla kendi alışverişini yapan ‘Zeytin’ isimli köpek, görenleri hayrete düşürüyor. 10 yaşındaki Cooker cinsi Zeytin, marketten aldığı salamları yedikten sonra geriye kalan atıkları çöp kutusuna atarak çevreyi de koruyor.

Başkentte berberlik yapan İbrahim Ulucan’ın 10 yaşındaki Cooker cinsi köpeği Zeytin, sahibinden aldığı eğitimle zamanla kendi alışverişini kendisi yapmaya başladı. Sahibinden aldığı 5 lira 10 liralık banknotları alarak doğruca markete giden Zeytin, kendisine salam almaya başladı. Berber dükkanının önünde salamını yedikten sonra ise geriye kalan poşeti ise çöpe atarak doğaya zarar vermiyor.

Kendi Alisverisini Yapan Cevreci Kopek Zeytin 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Dükkandaki para alışverişlerini gördükten sonra paraya ilgi duymaya başlayan Zeytin, insanları taklit ederek parayla markete gitme alışkanlığı edindi. Daha sonrasında ise para karşılığı marketten salam alıp yemeye başladı. Zeytin, berber dükkanına ne zaman bir müşteri gelse sahibinin başında bekleyerek ona harçlık vermesini bekliyor. Aldığı harçlıklarla ise doğruca marketin yolunu tutan Zeytin, mahallenin maskotu oldu. ‘Zeytin’i gören herkes ona yemek vermek yerine harçlık veriyor.

Kendi Alisverisini Yapan Cevreci Kopek Zeytin 3

“O kendi geçimini kendi sağlıyor”


Zeytin’in, kendini dükkanın çırağı zannettiğini belirten İbrahim Ulucan, “Müşteri kalkıyor, para alışverişi sırasında, paradan 5 lirayı alıp doğru markete gidiyor. Yani o kendi geçimini kendi sağlıyor. O kendi alır, getirir, yer ondan sonra da çöpe atar. Zeytin artık yarı insan oldu. O olmadan nasıl yaşayacağız bilmiyoruz, çocuğumuz gibi oldu. Artık bizim yaşam tarzımız oldu. Onsuz olmuyor. Dükkan da ona emanet. Nasılsa yolunu da buluyor. Bize bir külfeti yok. Biz ona yemek almayız, onun hayranları getirir her gün. Çocuklarımdan sonra 3. çocuğum Zeytin” ifadelerini kullandı.

“O ara hemen müşteriye sevimlilik, şirinlik yapar. Müşteriden 5’liği kaptığı gibi doğru markete”


Bu alışkanlığının nasıl başladığını anlatan Ulucan, “Alışkanlığı; 10 senedir burada, 2 aylık yavruydu. 2 aylıktan sonra burayı benimsedi. Bizleri izleye izleye para alışverişleri, müşterinin tıraş olmasını bekler, o ara bilir ki para alışverişi olacak. O ara hemen müşteriye sevimlilik, şirinlik yapar. Müşteriden 5’liği kaptığı gibi doğru markete” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kopegi Kurtarmak Isteyen 8 Yasindaki Cocuga Araba Carpti

Köpeği Kurtarmak İsteyen 8 Yaşındaki Çocuğa Araba Çarptı

Donmak Uzere Olan Yavru Kopegi Arac Klimasinda Isitarak Hayata Dondurdu

Donmak Üzere Olan Yavru Köpeği Araç Klimasında Isıtarak Hayata Döndürdü