in

Kemer Belediyesi Sokak Hayvanları için Güneş Enerjisiyle Çalışan Mamamatikler Kurdu

Kemer Belediyesi, sokak hayvanlarının beslenmesini kolaylaştırmak amacıyla ilçede 3 noktaya 1 lira atıldığında 100 gram mama veren mama kumbaraları yerleştirdi. Güneş enerjisiyle çalışan mama kumbaraları beklenen ilgiyi görmesi halinde sayıları arttırılacak.

Kemer’de tamamen güneş enerjisi ile çalışan mamamatikler kuruldu. Sokak hayvanlarına sahip çıkmak ve beslenmelerini daha pratik hale getirebilmek amacıyla tamamen güneş enerjisiyle çalışan mama kumbaralarını tüm vatandaşlar ve ilçeye gelen misafirler rahatlıkla kullanabilecek. Yabancı dillerde sesli olarak teşekkür de edebilen mama kumbaralarının, 1 lira ile çalıştığı belirtildi.

AW276964 01

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kemerli Hayvanseverlerin Yanlarında Mama Taşımalarına Gerek Kalmayacak

“Belediye olarak sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyoruz. İlçemizde belirlenen noktalara tamamen güneş enerjisiyle çalışan mama kumbaraları koyduk. Vatandaşlarımız rahatlıkla kumbaraları kullanarak sokak hayvanlarına destek olabilirler. Bu mama kumbaralarının sayısını artırmayı planlıyoruz” diye konuştu. Bu uygulama ile Kemerli hayvan severler ve yaşam hakkına saygı duyanlar yanlarında mama taşımaya gerek duymayacaklar. Yanlarında mama bittiğinde bir kedi ya da köpeğe mama veremedikleri için üzülmeyecekler.

AW276964 02

1 Lira Atınca 100 Gram Mama Düşecek

Hayvanseverlerin sokak hayvanlarının beslenmesine yardımcı olabilmeleri amacıyla yapılan bir sistem olduğuna değinen Necati Topaloğlu, “Sistem tamamen güneş enerjisiyle çalışıyor. 1 lira atıldığında hazneye 100 gram mama düşüyor. Vatandaşın biraz daha destek olmasını istedik. Mamamatik 1 lira atınca İngilizce ve Türkçe teşekkür ediyor. Buradaki amaç çevredeki insanların dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak. Şu anda Kemer’de üç noktaya koyduk ama ileride sayısını arttıracağız” dedi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mersinden Izmire Yurumeye Baslayan Hayvan Hakki Savunucusunu Gorenler Kim Bu Manyak Dediler

Oyuncu Semih İğdigül, Sokak Hayvanlarına Şiddete Dikkat Çekmek İçin Ankara’ya Yürümeye başladı Rotasını İzmir’e Çevirdi

Karizmatik oyuncu Kivanc Tatlitugun Hayvanlara ve Dogaya Olan Tutkusu

Bebek Gibi Baktığı Hayvanı Duyunca, Kıvanç Tatlıtuğ’a Bir Kez Daha Hayran Kalacaksınız