in

Kediyi Parçalayan Pitbullun Sahibine 9 Bin 563 Lira Para Cezası Kesildi

Beşiktaş’ta bir kediyi parçalayan pitbull barınağa hapsedil! Eğitimsiz ve sorumsuz insanının bedelini yine köpek ödedi.

Bir pitbull Ihlamurdere Caddesi’nde bir kediyi yakalayarak parçalamıştı. Dehşet anları cep telefonu kamerasına yansırken, köpeği gezdiren kişi, köpeğe tokat atarak müdahale etmeye çalışmış, vatandaşlar ise tekme atmıştı. Çevredekilerin tepkisine neden olan olayda bir vatandaş ise, “köpeği vurun” demişti.

Olayın ardından harekete geçen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, görüntüleri incelemeye alarak çalışma başlattı. Olay yerindeki güvenlik kamera görüntülerini de inceleyen polis, köpeği gezdiren şahsın Abdülsamet K. (24) olduğunu tespit etti. Çalışmalar devam eden Beşiktaş polisi, köpeğin sahibinin de üniversite öğren işi Çağrı K. (29) olduğunu belirledi. Şahısların adreslerini de tespit eden polis, gözaltına alarak Beşiktaş Polis Merkezi Amirliğine götürdü.

Şahıs Serbest, Köpek Barınağa Hapsedildi!

Emniyete götürülen şahıslardan köpeği gezdiren Abdulsamet K.’ya “Hayvanı Tehlikeye Sokacak Şekilde Serbest Bırakma” suçundan adli işlem yapıldı. Köpek sahibi Çağrı K.’ya ise “Hayvanları Koruma Kanunu” kapsamında 9 bin 563 lira idari para cezası uygulandı. İşlemlerin ardından şahıslar serbest bırakılırken, “mix staffordshire terrier” pitbull cinsi köpeğe ise el konularak Beşiktaş Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Lütfen eğitimeyeceğiniz köpekleri sahiplenip barınaklara düşmelerine neden olmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meric izgi maymun youtube sosyal medya hesabi

Sosyal Medya Fenomeni Göz Göre Göre Hayvanları İstismar Etmeye Devam Ediyor!

caretta carettalar

Onlarca Caretta Caretta Sularla Buluştu