in

Kediyi Mangalda Diri Diri Yaktılar

Bursa’nın İnegöl ilçesinde temizlik işçileri, parkta poşet içerisinde yanmış kedi ölüsü buldu.

İnegöl‘de bir parkta temizlik işçileri, poşet içerisinde yanmış halde kedi ölüsü buldu. Temizlik görevlileri ölen kediyi çöpte attı. Durumdan haberdar olan hayvansever Arzu Şerefoğlu ise duydukları karşısında şoke oldu.

Kediyi mangalda diri diri yaktılar öç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Konuyla ilgili açıklama yapan Şerefoğlu, “Temizlik işçileri olayı anlatınca şoke oldum. Bir kedinin yakıldığını söyledikler. Beynimden aşağı kaynar sular döküldü. Duruyor mu diye sordum kendilerine, konteynıra atıklarını söylediler. Gidip baktım, hayvana poşetler yapışmış. Çıkardım fotoğrafını çektim, elimde en azında bir delil olsun diye. O kadar acı bir olay ki, resmen hayvan kömür olmuş. Halen gözümünün önüne geldikçe iki gündür uyku uyamıyorum. Gece geç gidiyorum, çünkü etrafta o kadar dengesiz insan var ki, son zamanlarda her gün bir iki kedi kayboluyor” dedi.

Kediyi Mangalda Diri Diri Yaktılar 1
İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği yönetimi, yapılan vahşet sonrası inegöl Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Konuyla ilgili açıklama yapan Nilay Parlar Ateş şunları söyledi: “Dünyayı kurtaracak olan sevgidir diyoruz, bir hayvan sevmekle başlar her şey. Ancak acı bir haberle haftaya başlamanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hafta sonu, İnegöl AVM de, çocuklarımıza sahipsiz sokak canlarımıza versinler diye kedi ve köpek maması dağıttık, çocuklardaki merak, ilgi görülmeye değerdi. Diğer yandan ise, belki de aynı saatlerde, Kültür Park’ta içimizi yakan bir olay meydana geldi. Kimliği belirsiz kişilerce bir kedi, poşete konulup mangalda yakıldı. Böyle bir olayın izahı olamaz. Savcılığa suç duyurusunda bulunmak için burada toplandık. Savcılığımızın, bizleri derinden üzen vahim olayın sorumlularını bulup cezalandırılmaları adına gereğini yapacağından şüphemiz yok. Olayı gören şüphelileri bilenler var ise, lütfen bizlerle irtibata geçsin. Bugün bir kediye bu şekilde canice davranan kişilerin akli dengesinin yerinde olduğu söylenemez. Toplumsal açıdan da içimizde bu tip kişilerin dolaşıyor olması risk taşımaktadır. Bir an evvel yakalanmalarını diliyoruz” dedi.

Kediyi Mangalda Diri Diri Yaktılar 2
Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı

Öte yandan olayın ardından inegöl Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlattı. Polis memurları olay yerine gelerek hayvansever Arzu Şerefoğlun’dan bilgi aldı. Emniyet ekipleri şimdi her yerde olayı gerçekleştirenleri yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden Okullara Kedi ve Köpek Yuvası ÖÇ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Okullara Kedi ve Köpek Yuvası

Kral Arthurun Hikayesi Felçli Diye Uyutulacaktı Şimdi Koşuyoröç

Kral Arthur’un Hikayesi: Felçli Diye Uyutulacaktı Şimdi Koşuyor