in

Kediyi ezdi, arkasına bakmadan yoluna devam etti

Kastamonu’da sürücü, yolda yürüyen kediyi ezerek hayatına mâl oldu. Kediyi ezen araç sürücüsü durmadan yoluna devam etti. Olayı gören başka bir vatandaş da tepki göstermeden yoluna devam etti.

Kastamonu’nun Cide ilçesinde Rasim Karaduman’ın evladı olan kediyi, sokakta seyir halinde olan hafif ticari araç ezdi.

Kediyi ezerek hayatına mâl olan sürücü, aracını durdurmadan yoluna devam etti.

Duyarsız davranış sadece sürücüyle sınırlı kalmadı, yolda yürüyen ve ezilen kedinin yanından geçen başka bir vatandaş da kediye bakmadan yoluna devam etti.

Rasim Karaduman, güvenlik kamerası görüntülerini izlediğinde büyük şaşkınlık ve üzüntü yaşadığını söyledi.

Kedinin ailesi olan Karaduman, sürücünün kediyi görmediğini iddia ettiğini söyleyerek, olay karşısındaki duyarsızlığın kendisini çok üzdüğünü söyledi.

“SANKİ BİLİNÇLİ OLARAK KEDİYİ EZİYOR”

Kedilerin üç kardeş olduğunu ve kardeşlerden bir tanesini aracın ezdiğini söyleyen Rasim Karaduman:

“Yaşanan olaydan dolayı ister istemez üzülüyoruz. Bizi bu olayda en çok üzen video kayıtlarına baktığımızda sanki bilinçli olarak kediyi ezmiş gibi görünüyor. Kimsede bu şekilde bilinçli yapmaz diye düşünüyoruz. Hadi kediyi ezdin, üzerinden geçtin, insan bir aracını durdurur, bakar ne olmuş diye. Belki hayvanın kolu kırıldı, belki bacağı kırıldı veteriner hekime götürmen gerekiyor. Hiç durmadan kediyi ezdikten sonra basıp gitmen bir anlam ifade etmiyor. Ben 30 yıldır araç kullanıyorum, herkesin başına bir şey gelebilir. Kazayla insan ölebilir. Gidip kediyi ezen şahsı buldum, tanıdık simalardan bir arkadaş çıktı. Sorduğumuzda bana söylediği kelime ben görmedim diyor. Sen direksiyondasın kardeşim, görmeme gibi bir durumun olamaz. Eğer sen ezdiğin kediyi görmüyorsan ben bunda art niyet ararım. Eğer gerçekten görmediysen de o direksiyona çıkmayacaksın.”

“İKİ GÜNDÜR DENGEMİZ BOZULDU”

Durum karşısında büyük üzüntü yaşadığını belirten Karaduman, duygularını bu şekilde dile getirdi :

“Diyecek bir şey bulamıyorum. İki gündür dengemiz bozuldu. Bu sefer kediler hastalandı, veteriner var ilçemizde, gece veteriner hekimi buraya getirtip serumlarını bile taktırdım, muayenelerini yaptırdım, aşılarını yaptırdım. Kendi evimizin halkı gibi bu şekilde bakıyorduk. Yapılacak bir şey yok, söylenecekte bir şey yok. İçimizde kanayan bir yara, bu insanların duyarsızlığı beni çok etkiliyor. Tamam bu olay olmuş ama insan bir durur, bakar ama sen kedinin üzerinden göz göre göre geçip hiç durmadan basıp git. Sonrasında da ‘ben görmedim’ de. Böyle bir şey yok”

İskoçya, nehirlerin yanına ağaç dikerek yabani somon balığını kurtarmayı umuyor

‘Cerenler’ yaşam alanlarında korunuyor