in

Kediye Tecavüz Davasında Hakimden Zanlıya “Neden Gülüyorsun Çok mu Komik?”

Eyüpsultan’da kediye tecavüz ettiği ve ölümüne neden olduğu suçuyla hakim karşısına çıkan B.Ç’nin mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı.

Eyüpsultan’da kediye tecavüz ettiği ve ölümüne neden olduğu iddia edilen Bilal Ç. ilk kez çıktığı duruşmada olay günü alkollü olduğunu ve hiçbir şey hatırlamadığını savundu. Kedinin sahibi olan müşteki Rafet Altınkaynak olay günü kedinin Bilal Ç.’nin elinde olduğunu belirterek, “Şahıs beni görünce kediyi fırlattı.” dedi. Bu sözler üzerine hayvanseverler duruşmada gözyaşlarına boğuldu. Öte yandan hakim, duruşmada gülümseyen sanığa tepki gösterdi.

Sanık Bilal Ç., savunmasında ilkokul mezunu ve boşandığını belirterek,“45-46 yaşına girdim ilk defa başıma böyle bir şey geldi. Olay günü sarhoştum. Eve kedinin nasıl geldiğini bilmiyorum. Hatırlamıyorum. Hiçbir şey hatırlamıyorum. Kapıyı bile açık bırakmışım” dedi.

MÜŞTEKİ: EVE GİRDİĞİMDE KEDİYİ FIRLATTI

Müşteki Rafet Altınkaynak, “Benim 4 yavru kedim vardı. Ben bunları hava alması için spor yaptığım kulübün ön tarafına çıkardım. Spora başladım. Daha sonra yavru beyaz kediyi bulamadım. Etrafta araştırdım. Bana Bilal Ç.’nin kediyi eve götürmüş olabileceğimi söylediler. Daha önce de bu şahsın yavru kedileri eve götürdüğünü mahalle sakinleri görmüş. Bunun üzerime şahsın evine gittim. Dış kapı açıktı. Bilal Ç.’nin pantolonu sıyrılmış vaziyetteydi. Kedi Bilal Ç.’nin elindeydi, beni görünce kediyi fırlattı. Sanık mahallede benzer konularda kötü üne sahip olduğu mahalleli tarafından söyleniyordu. Kedi ve köpeklere zarar verdiği konuşulmaktadır. Sanık kendindeydi. Etrafa küfürler etti. Şikayetçiyim” dedi. Hakim “Uzlaşmak istiyor musun?” diye sordu müşteki Altınkaynak da “3 aylık kediye tecavüz eden adamla uzlaşmam” diye cevap verdi. Müşteki Altınkaynak “Emniyetteki ifademde sanığı suçüstü yakaladığımı söyleyemedim, utandığım için anlatamadım” diye konuştu

SANIK: HATIRLAMIYORUM NE YAPTIĞIMI

Tekrar söz verilen sanık Bilal Ç. de” Benim hayvanlarla işim olmaz. Olay anını hatırlamıyorum. Hacca da gittim. Dinime imanıma 4 kitap üzerine yemin ederim. Hatırlamıyorum ne yaptığımı. Can güvenliğim yok” ifadelerini kullandı.

HAKİMDEN SANIĞA TEPKİ: NEDEN GÜLÜYORSUN ÇOK MU KOMİK

İstanbul Barosu Hayvan Hakları Bürosu Avukatı Yasemin Babayiğit hayvan hakları ve sanıkla ilgili konuştuğu sırada sanık güldü. Bunun üzerine hakim Özlem Aydın, sanık Bilal Ç.’ye “Neden gülüyorsun, çok mu komik!” diyerek tepki gösterdi. Bu sırada bir hayvansever ağlayan müşteki Altınkaynak’ı gösterdi. “Bilal Ç. hakkındaki iddiaların doğru olmadığını belirterek , “Benim öyle bir dünyam yok. 40 yıldır böyle bir şey yok” diye cevap verdi. Öte yandan duruşmaya katılan hayvanseverler gözyaşlarına boğuldu. Müşteki Rafet Altınkaynak’ın duruşmalara taraf olarak kabulüne karar veren mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına hükmederek, duruşmayı erteledi. Duruşmanın ardından basın mensuplarına konuşan Altınkaynak duruşmada yaşananları anlatarak, “Bu davanın sonucunda bu arkadaşın ceza almasını istiyoruz. İnşallah istediğimiz gibi sonuçlanır bu da topluma örnek olur” dedi.

Alibeyköy’de Kediye Tecavüz Eden Zanlının Tutukluluğunun Devam Etmesine Karar Verildi

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eyüp kedi

Alibeyköy’de Kediye Tecavüz Eden Zanlının Tutukluluğunun Devam Etmesine Karar Verildi

Köpeği demirle dövdüğü öne sürülen sanık suçlamayı reddettiöç

Muğla’da Köpeği Demir Sopayla Döven Sanık Hakim Karşısına Çıktı