in

Kedisinin Çiftleşmesi için Sokaktan Aldığı Kediyi Evine Hapseden Instagram Fenomeni

Instagram fenomeni olan Nilay Toprak, kedisinin çiftleşmesi için yaş mama ile kandırdığı bir dişi kediyi eve hapsetti. Üstelik bu sakndal davranışı sosyal medya hesabından eğlenceli bir olaymış gibi anlattı.

Ülkemizde hayvanlara yapılan eziyet ve şiddet gün geçtikçe ilginç boyutlara ulaşıyor. Hayvanlar sadece hayvan sevmeyeneler tarafından değil hayvan sevdiğini iddia eden kişiler tarafından da istismar ediliyor. Bunun son örneği de, evindeki cins kedisinin çiftleşme isteğini gidermek için sokaktaki masum bir kediyi eve hapseden bir Instagram fenomeni oldu.

nilay toprak

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Instagram fenomeni olduğu iddia edilen Nilay Toprak‘ın  sosyal medyada yayınladığı görüntüler tepki çekti. Toprak paylaştığı görüntülerde kızgınlığa giren kedisi için sokaktan bir kediyi alıp nasıl eve hapsettiğini anlattı.

Yaptığı hareketin tepki çekmesi üzerine bir açıklama yapan Toprak, skandal sözlere imza attı. Eve aldığı kedinin perde arkasından çıkmadığını söyleyen Toprak “Zaten sokakta çiftleşeceksin bu neyin nazı. Ben de ilgili alakalı bir ‘anneyim’ oğlumun çiftleşmesi için 3-4 gün tutacağım onu evde.” dedi.

nilay toprak 1

Yaptığı açıklamlardan sonra tepkilerin daha da artması üzerine Toprak, kendini eleştiren hayvan hakkı savunucularına “insan müsveddeleri ” diyerek tepki gösterdi.

Evde beraber yaşadığı kedisini kısırlaştımayıp kızgınlığa girmesine neden olan Toprak, çözüm olarak dışarıdan aldığı bir kediyi eve hapsetmekte buluyor. Bir kedi ile yaşayan bir insanda olması gereken bilincin bulunmadığı Nilay Toprak, yaptığı bu vicdansızca hareketle hem kendi kedisinin hem de sokaktan alıp eve hapsettiği kedinin sağlığını tehlikeye atıyor.  Kedisinin cinsel isteğini bastırmak için eve hapsettiği hayvanı düşünmeyen Toprak, sokaktan aldığı kedinin kendi kedisine hastalık bulaştırma ihtimalini de akıl edememiş.

nilay toprak 2

 

Toprak, şu an sokakta kendi halinde yaşayan bir kediyi, çiftleşmek isteyen kedisi ile aynı eve koyarak hem evindeki hem de sokaktan aldığı hayvana psikolojik şiddet uğradığını farkında değil. Sokakta yaşayan bir kediyi eve, kedisi ile çiftleşmesi için hapsedip hamile kaldığında sokağa terk etmek hayvan seven bir insanın asla yapmayacağı bir harekettir. Toprak, kedisinin her çiftleşme isteğinde ona sokakta bir kedi mi yakalayıp getirmeyi düşünüyor bilemiyoruz ancak hem kendi kedisinin hem de sokakta yaşayan kedilerin ruhsal ve bedensel sağlığı için kedisini kısırlaştırmayı düşünmeli.

Umarız Instagram fenomeni Nilay Toprak, insan müsveddesi dediği hayvan hakkı savunularının söylediklerine kulak asar ve yaptığı yanlıştan bir an önce geri döner.

Umarız bir kedi ile yaşayan herkesin farkında olması gerektiği gerçekler konusunda bilinçlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genç İklim Liderlerinden Dünya Liderlerine İnsanlığın Kaderini Değiştireceğiz Beğenseniz de Beğenmeseniz deöç

Genç İklim Liderlerinden Dünya Liderlerine: “İnsanlığın Kaderini Değiştireceğiz, Beğenseniz de Beğenmeseniz de”

Başından Silahla Vurulan Köpek Ölüm Kalım Savaşı Veriyoröç

Başından Silahla Vurulan Köpek Ölüm Kalım Savaşı Veriyor