in

Kedisini Drone Yapan Adam Tepkilere Rağmen Durmuyor

Hollandalı sanatçı Bart Jansen, ölen kedisini ‘drone’ haline getirdikten sonra şimdi de ölü bir inekten helikopter üretecek.

drone-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

2012 yılında araba çarpması sonucu ölen kedisi Orville’i yarı kedi-yarı robot bir insansız hava aracı haline getirerek dünyada ismini duyuran ve hayvan dostlarının tepkisini de çeken Bert Jansen, mühendis arkadaşı Arjen Beltman’ın yardımıyla içini doldurduğu ölü hayvanlarla ‘teknolojik araçlar’ üretmeye devam ediyor.

drone-ajanimo2

‘Orvillekopter’ ismini verdiği ölü kediden ‘drone’, Amsterdam’da çeşitli sanat festivallerinde sergilendikten sonra ismini duyuran Bart Jansen bu işi devam ettirme kararı aldı.

drone-ajanimo3

Kedisinden yaptığı ‘drone’ ile tartışma yaratan ve hayvan dostlarından tepki gören 36 yaşındaki Jansen, 2013 yılında da ölü devekuşundan yaptığı dev drone ile yeniden gündeme gelmişti.

 

Daha sonra fareden ve köpek balığından küçük jet üreterek tepki çekmeye devam eden Jansen’in yeni hedefi ise ölü bir inekten helikopter yapmak…

Bir arkadaşının ‘hediye ettiği’ ölü ineği aylardır buzlukta saklayan Jansen, bu projesi için Hollanda’da uygun bir laboratuvar bulamamaktan şikayetçi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fib ajanimo

Kedileri Tehdit Eden FIP Hastalığı için Tedavi Geliştirildi

köpekgibi ajanimo1

Köpek Gibi Yaşayan İnsanlar