in

Kedisine Sarılıp Evinin Yanışını İzledi

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde evindeki sobayı benzinle tutuşturmak istenen yaşlı adam, yangından itfaiye tarafından kurtarılan kedisiyle evinin yanışını izledi.

İlçeye bağlı Ordular köyünde yaşayan 83 yaşındaki Ali Meşe, tek katlı  ahşap evinde bulunan sobayı benzin dökerek tutuşturmak istedi. Bu sırada  alevlerin birden parlaması üzerine çıkan yangını gören köy sakinleri durumu  itfaiye ekiplerine bildirdi.

10641590

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Olay yerine gelen ekipler, yangını kısa sürede kontrol altına aldı. Meşe ile eşi ve 2 çocuğunun yaşadığı ahşap ev, yangında kullanılamaz  hale gelirken, Meşe, yangından kedisinin kurtulmasıyla teselli oldu.

10641582

Yangın esnasında evde bulunan ve ekipler tarafından kurtarılan  kedisini gören Ali Meşe, söndürme çalışmalarını kucağına aldığı kedisine  sarılarak izledi. Sobayı yakmak için benzin kullandığı esnada yangının çıktığını anlatan  Meşe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Sobaya benzin dökmüştüm ve sobanın  parlamasıyla dışarı kaçtım. Dumanlar içinden eşim ve iki oğlum da evden çıktı.  Evin bodrumunda bulunan 14 tavuktan 13’ü öldü.” dedi.

Meşe’nin komşusu Bahattin Gülen ise yangını fark ettiği esnada  alevlerin yükseldiğini ve evin kısa bir süre içerisinde yandığını kaydetti.

1031850285

Haberleri okuyan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrehim Kalın, twitter hesabından güzel haberi verdi: “Bolu Valimizle görüştüm. Ali Meşe amcanın ihtiyacı giderilecek inşallah. Büyük geçmiş olsun. Ne amcamız ne de kedisi üşüsün…”

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayatlarında İlk Defa Kar Gören Masum Hayvanlaröç

Hayatlarında İlk Defa Kar Gören Masum Hayvanlar

Norveçten Umut Veren Haber Kürk Çiftlikleri 2025 İtibariyle Kapanacaköç

Norveç’ten Umut Veren Haber: Kürk Çiftlikleri 2025 İtibariyle Kapanacak