in

Kedisi ‘Victor’ ile Oy Kullanmaya Geldi

Istanbul’da Kadıköy’de oy kullanmaya kedisi ile birlikte gelen hayvan sever Valentina İnci Erdil Ekşi, “Hayvan haklarına dikkat çekmek için oğlumla birlikte gelmek istedim” dedi.

Tüm Türkiye’nin kilitlendiği 31 Mart yerel seçimleri sıkıntılı ve zorlu geçse de, Türkiye bir seçimi daha geride bıraktı. Renkli görüntülere sahne olan oy kullanma sırasında bazı hayvan severler de sevimli dostlarını yanına alarak oy kullanmaya gitti.

İşte onlardan biri de İstanbul Kadıköy’de oyunu kedisi Victor ile kullanan Valentina İnci Erdil Ekşi. Ekşi yaptığı açıklamada “Oğlumu yanımdan ayırmak istemedim; çünkü hayvanları seviyorum ve onlara sahip çıkmak gerek diye düşünüyorum.” diye konuştu.

kedisi victor ile oy kullandi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

ajanimo’ya konuşan Valentina İnci Erdil Ekşi, “Ben vatandaşlık görevimi yapmaya kedim Victor ile geldim. Bu ülkedeki hayvanların magduriyetinin önüne geçilmesi, sıcak bir yuva sahibi olması ya da daha iyi koşullardaki barınaklara yerleştirilmesi ve hayvan tecavüzlerin önüne geçilebilmesi için gerçek ve adil yargı sisteminin yürütülmesi için gereken yasaların cikarilmasini talep etmek ve hayvan haklarına dikkat çekmek için bu şekilde oyumu kullandım. Hepimizin hayvanlara sahip çıkması gerekiyor; özellikle de yerel yönetimlere çok iş düşüyor. Gönüllüler ve yerel yönetimler birlikte çalışmak zorunda. Gönüllülerin yerel yönetim üzerinde yaptırımı olabilmeli, çalışmaları, bütçeyi denetleyebilmeli. Her mahallenin gönüllüleri üzerine kayıtlı hayvanlardan sorumlu olmalı. Bu dünya sadece biz insanların değil, hayvan dostlarımızın da evi” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanlığın Sonunu Getirebilecek Varoluşsal Risklerden Biri de Biyolojik Çeşitliliğin Yok Edilmesiöç

İnsanlığın Sonunu Getirebilecek Varoluşsal Risklerden Biri de ‘Biyolojik Çeşitliliğin Yok Edilmesi’

Kulübe Parçalatan Köpek Düşmanlığıöç

Maltepe’de Köpek Kulübesini Fırlatırken Videoya Çekilen Şahıstan Açıklama