in ,

Kedinize Mama Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dostunuza mama seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Kedi maması seçimi nasıl olmalıdır? Cevaplar bu içerikte.

Günümüzde en yakın arkadaşlarımızdan olan kedileri için mama seçmek gerçekten zor bir iştir. Doğru kedi mamasını kullanmak 1 yaşını geçmiş kediniz için çok önemlidir. Doğru markayı ve aromayı seçmek için kedinizi iyi tanımanız gerekir. Onun yeme alışkanlıklarını ve karakterini daha önceden bilmekte yarar var. Kediniz için mama seçerken almış olduğunuz mamanın besin ve içerik değerlerini hakkında bilgi edinmeniz ve gerekirse veterinerinizden destek almalısınız.

Kuru Mama Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kuru mamalar, kediler için doğru besinlerdir. Kedinizin doğru beslenme düzeni için kuru mama tercih etmelisiniz. Kedinizin mama tercihini yaparken onun ihtiyacı olan protein, mineral ve vitamin değerlerini karşılayabilecek sindirim sistemine faydalı tadı ve aromasıyla onu mutlu edecek bir mama seçmelisiniz.  Doğru miktarda porsiyon miktarını belirlemek için paketin arka tarafındaki beslenme tablosundan destek alabilirsiniz. Aksi taktirde obezite veya zayıflama şeklinde problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Mama değişimi sürecinde beklenmedik bir durumda karşılaşırsanız ne olursa olsun veterinere danışmalısınız. Bazı mama değişiklik süreçlerinde tüy dökülmesi, iştahsızlık ya da ishal gözlemlenebilir. Veteriner hekiminizden alacağınız yardımla bu problemlerin önüne geçebilirsiniz.

Kedimize Yaş Mama Vermeli Miyiz?

Kuru kedi mamaları kedinizin gereksinim duyan besin maddelerinin birçoğunu içermektedir fakat fazla olmamak kaydıyla kedinize yaş mamada verebilirsiniz. Fazla yaş mama tüketimi kedinizin sindirim sistemini olumsuz etkileyeceği gibi bununla birlikte kuru mama yemesini de olumsuz etkileyebilir. Bu tür bir durumda karşılaşmamak için yaş mama tüketiminde dikkatli davranmak gerekebilir. Kedinizi beslerken vitamin macunlarından ve ödül mamalarından da destek alabilirsiniz. Bu tarz kuru mama haricindeki ürünler hem sizin için hem de kediniz için değişiklik olacağı için onu mutlu edecektir.

Doğru Mama Seçimi Önemli

Doğru mama seçimi kedinizin dışkılamasını olumlu yönde etkileyeceğini unutmayın. Sağlıklı bir dışkılama için kedinizin doğru mama ve vitaminlerle beslemelisiniz. Özetleyecek olursak doğru mama seçimini kedinizin sağlığı açısından en kendi yiyeceklerinize dikkat ettiğiniz kadar dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cats vs dogs which is smarter resize md

Kediden Ve Köpekten İnsana Corona Virüsü Geçer Mi?

at

Atlarda Gebelik Süresi Ne Kadardır?