in

Kediniz ile Yeni Bir Eve Taşınma Macerasını Kolay Atlatmak İçin 10 Adım

Kedi dostunuzun yeni taşınacağınız eve kolayca alışması için yapmanız gerekenler bu içerikte.

kedi-tasima1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

1-Nakliyeciler gelmeden önce kedinizi kum kabının, mama kabının ve taşıma çantasının olduğu bir odaya kapatın.

2-Diğer tüm odalar boşaldığında, son olarak kedinizin olduğu odadaki eşyalar kamyona yüklenebilir. Mobilyalar çıkarılmadan önce, kediniz kedi taşıma çantasına yerleştirilmeli ve yeni evine gidebilmesi için arabaya güvenle yerleştirilmelidir.

3-Yeni eve gidildiğinde ilk olarak kedi dostunuzun olduğu odanın eşyaları yerleştirilmelidir. Diğer odalar yerleştirilene kadar bu oda da kapalı kalmalı ve mümkünse aileden biri onunla odada oturmalı.

4-Evin yerleştirilmesi bittiğinde, tüm kapı ve pencerelerin kapalı olduğundan emin olduktan sonra kedi dostumuzun odasının kapısını açabiliriz. Eğer odadan çıkmak istemez ise çıkarmak için uğraşmamalıyız. Kedi dostunu, kendini güvende hissettiği an yeni evi keşfetmek için can atacaktır. Bu yüzden evi keşfetmesine izin verin.

5-Kedi dostunuzun eve kolay alışması için evin yerleşimini eski evle benzer yapmaya çalışın.

kedi-tasinma

6-Kedinizin alışma sürecini kolay atlatması için evin farklı yerlerinde ödül mamaları verebilirsiniz. Ve bu süreçte onunla ilgilendiğinizden daha fazla ilgilenmelisiniz.

7-Eğer kedi dostunuz, dışarı çıkıyorsa buna yeni eve taşındıktan sonra bir süre ara verilmeli. Kediniz yeni eve alışana kadar birkaç hafta dışarı çıkmamalı.

8-Kedinizin, kokusunu tüm eve yayarak yeni evinde kendisini güvende hissetmesine yardımcı olabilirsiniz. Yumuşak bir pamuklu kumaş ile yüzünün çevresindeki bezlerden koku almak için kedinizin yanakları ve baş çevresini yavaşça ovuşturun. Kedinizin bölgesine mümkün olduğu kadar çabuk alışmasına yardımcı olmak için, bu kumaşı kapı girişlerinin karşı köşelerine, duvarlara ve mobilyalara sürün. Kedinizin objelere sürtündüğünü görmeye başlayıncaya kadar bu işlemi her gün tekrarlayın.

9-Genellikle ev değiştirilirken eşyalar yıkanır ancak bu taşınmayı bir kedi dostunuz ile yapıyorsanız eşyaları yıkamayı biraz ertelemelisiniz. Çünkü kedi dostunuz bu tanıdık kokularla mutlu olacaktır.

10-Bazı kediler taşınma sürecini zor kabullenebilir eğer kediniz yeni eve taşındıktan sonra depresyon belirtileri gösterirse mutlaka veteriner hekiminizden yardım almalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmit on 3

İzmit’te Duyarlı Esnaf Köpeklerin Kurtarılmasını Sağladı

ayı1

Karayolundaki ‘Ayı Tabelası’ Dikkat Çekti