in

Kedinin 5. Kattan ‘Bir Otomobilin Üstüne Düşme Anı Kamerada

Ordu’da bir kedi, 5. kattan bir aracın kaputuna dört ayak üstüne düştü, araç sahibi şaşırdı.

Altınordu ilçesi Yeni Mahalle’de yaşanan olayda bir kedi, 5 katlı binanın çatısından aşağıya düştü. Yücel Erduman isimli şahsa ait aracın kaputuna 4 ayak üstünde inen kedi, akıllara halk arasında oldukça sık kullanılan ‘kedi gibi dört ayağının üstüne düştün’ deyimini getirdi. Eşine az rastlanan olayda Yücel Erduman, iş yerine ait depodan eşyaların yıkıldığını zannetse de, güvenlik kameralarını inceleyince gerçek ortaya çıktı. Oldukça şaşıran ve daha önce böyle bir şey görmediğini ifade eden Erduman, aracının kaputunda oluşan hasar için ‘satmak istediğim zaman kedi düştüğünü söylesem kimse inanmaz’ dedi.

Kedinin 5. Kattan Bir Otomobilin Üstüne Düşme Anı Kamerada 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Aracın üzerinde tüyleri ve ezikleri görünce fark ettim”

Yeni Mahalle’de hırdavat üzerine iş yeri bulunan Yücel Erduman, şiddetli ses sonrası depodan malzeme yıkıldığını düşündüğünü, güvenlik kamerasını inceleyince gerçeği anladığını belirterek, “İş yerimde oturduğum esnada dışarıda ciddi bir ses çıktı. Depodan malzemelerin yıkıldığını düşündüm. Baktığımda depoda yıkılan malzeme olmadığını anladım. Geri dönerken arabanın üzerinde tüy ve ezikler fark ettim. Güvenlik kamerasından baktığımda evin üzerinden kedi yere atlıyor, arabaya çarpıp yere düşüyor. Allah’tan hayvana bir şey olmadı. Araçta hafif bir ezik var ama hayvan sağlıklı” dedi.

Kedinin 5. Kattan Bir Otomobilin Üstüne Düşme Anı Kamerada öç

“Eşya düşer, malzeme düşer ama kediyi ilk defa duydum”

Belirli bir zaman geçtikten sonra beşinci kattan düşen kedinin iş yerine gelerek kendisine yakınlık gösterdiğini ifade eden Erduman, “Bir süre sonra yanımıza geldi ve bacağıma sürtündü. Sanki geldi hayvan bizden özür diledi. İnşaat malzemesi düşebilir, eşya düşebilir ama kedinin düşeceği hiç aklıma gelmedi, böyle bir şey de hiç görmedim. Kedilerin dört ayağının üzerinde düşer deyimi gerçekmiş. Kedi beşinci kattan aşağı direk dört ayağının üstünde kaputa vuruyor ve yere düşüyor. Demek ki boş laf değilmiş, demek ki atalarımızın gördüğü ve bildiği varmış” şeklinde konuştu.

“Aracı satacağım zaman kedi düştü desem kimse inanmaz”

Aracını satmayı düşündüğü zaman alıcıya kedi düştüğünü söylese dahi inanmayacağını da ifade eden Yücel Erduman, “Kedi düştü desek buna kimse inanmaz. O yüzden ezik deyip geçeceğiz” ifadelerini kullandı.
Ordu’da yaşanan ve eşine az rastlanan olay, halk arasında ‘kedi gibi dört ayağının üzerine düştün’ şeklinde oldukça sık kullanılan ve güç durumlar karşısında dahi zarar görmeden kendini kurtaran kişiler için söylenen deyimi getirdi.

Kedinin 5


Editör Notu: Her yıl binlerce kedi yüksekten düşme sebebiyle ciddi şekilde yaralanıyor, bir kısmı engelli kalıyor ve bir sürüsü de ne yazık ki yaşamını kaybediyor. Hayatını bir kedi ile paylaşan herkesin cam ve balkonlarını kedilerin düşmesini engelleyecek şekilde güvenli hale getirmesi gerektiğini de ekleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elazig kopek kurtarma

Elazığ’da Nefes Kesen Köpek Kurtarma Operasyonu

Türkiyeyi İsyan Ettiren Görüntüye Keçiören Belediyesinden Açıklamaöç

Türkiye’yi İsyan Ettiren Görüntüye Keçiören Belediyesi’nden Açıklama