in

Kedilerin Annesi: 30 Yıldır Kediler ile Yaşıyor

Kağıthane’de yaşayan ve mahallesinde “kedilerin annesi” olarak tanınan Elif Coşkunsu, 30 yıldır evini kedilerle paylaşıyor.

Kağıthane’de yaşayan ve mahallesinde “kedilerin annesi” olarak tanınan Elif Coşkunsu, 30 yıldır evini kedilerle paylaşıyor. Hayatını kedilere adayan, uzun yıllardan beri evinde sahipsiz ve yaralı kedilerin bakımını üstlenen 45 yaşındaki Coşkunsu, kazandığı paranın büyük kısmını da bu yönde harcıyor.

‘Kediyi 1 Ay Gizledik’

Coşkunsu, yaptığı açıklamada, hayvan sevgisinin aileden geldiğini, babasının köyde keklik beslediğini söyledi. Eve aldığı ilk kedinin, asma ağacından balkonuna atlayan yavru kedi olduğunu belirten Coşkunsu, kız kardeşiyle kediyi bir ay boyunca babalarından gizlediklerini ifade ederek, “Kedi daha sonra fark edildi. Diğer aile bireylerinin de desteğiyle babamı ikna ettik. Bu kedi bizde altı sene yaşadı ve çocuk gibi büyüdü evimizde.” dedi.

Daha sonra kör olan bir kedi yavrusunu evine alarak kedilerle ilgilenmeyi sürdürdüğünü dile getiren Coşkunsu, “Tarçın’ın iyileşmesi için çok uğraştım. Maalesef olmadı ve sahiplenmek için de bir yer bulamadım. İyi ki de bulamamışım ve benimle kalmış. Şimdi 12 yaşında. Çok akıllı ve hisleri çok güçlü.” diye konuştu.

30-senedir

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘Hiçbir Hayvana Sırtımı Dönemem’

Coşkunsu, yaralı hayvanlara bakmanın zorluğundan ve öneminden de bahsederek, şöyle devam etti: “Lütfen özürlü hayvanlara öncelik verin, yuvanızı açın çünkü onlarla yaşamak hiç de zor değil. Hiçbir sıkıntısı yok. Özellikle soğuk havalarda hayvanlar bakıma çok muhtaç. Soğuk havalarda, hayvanlar için dışarıya, kuru ve ıslanmayacak yerlere yemek veya mama koyun. Muhtaç kimse ona el uzatılmalıdır, ona yardım edilmelidir diye düşünüyorum. Onları öyle bırakamam, vicdanım buna elvermiyor. Hiçbir hayvana, hiçbir canlıya, bana ihtiyacı olan hiç kimseye sırtımı dönüp gidemem. Bende insan-hayvan ayrımı yok, her canlı kutsaldır. Kedilerle ilgilendiğimi bilenler de buldukları kedileri bana getiriyor.”

‘Hiçbirini Terk Etmiyorum’

Coşkunsu, bir dönem barınak gönüllüsü olduğunu ancak zor günler geçirdiğini belirterek, “Bu işe girince gerçekten dayanamıyorsunuz, içiniz parçalanıyor, çok üzülürsünüz ama yine de yardımcı olmak zorundasınız. Çünkü siz olmazsanız kimse yardımcı olmuyor. Ağlayıp sızlasak da mutlaka yardım etmemiz gerekiyor çünkü ağlamanın hayvanlara bir faydası yok. 30 yıldır kendi imkanlarımla, kendi maaşımla hayvanlara yardımcı olayım diye çalışıyorum. Onları tedavi ettiriyorum, yer bulursam sahiplendiriyorum, bulamazsam bakıyorum ama hiçbirini terk etmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvan deneyleri yasaklandı ö.ç

Hayvanların Zaferi: Güney Kore’de Hayvan Deneyleri Tarihe Karışıyor

kopekgiremez

Mecliste Vekiller Kavgasına Masum Hayvanları Bulaştırdı: ‘Köpek Giremez’