in ,

Kedileri Sarı’nın Yeni Oyun Arkadaşını Görünce Ne Yapacaklarını Şaşırdılar!

Kedilerinin oynadığı yeşil kertenkeleyi görünce ne yapacaklarını şaşırdılar. Yeni oyun arkadaşı yeşil kertenkele ile oynarken; insanlarının sopayla yeşil kertenkeleyi kendisinden kurtarmaya çalışmasına şaşkınlıkl aizleyen sarı olup bitene anlam veremedi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trabzon’un Araklı ilçesinde kedilerinin oynadığı yeşil kertenkeleyi gören Şener ailesi ne yapacağını şaşırdı. İlçenin Yıldızlı mahallesinde Murat Şener kedileri ‘Sarı’nın evlerinin bahçesinde 30-40 cm uzunluğunda bir kertenkele ile oynadığını gördü. Bu sırada kedinin yanına kızı ile birlikte giden Murat Şener, kedileri Sarı’nın yeni oyun arkadaşı yeşil kertenkeleyi elindeki sopa ile ittirdiği sırada kertenkele dişleri ile sopayı sıkıca ısırdı.

O anları cep telefonu kaydeden Murat Şener, bu tür ve büyüklükte kertenkeleyi ilk kez gördüklerini söylerken, Sarı, dişleriyle sopayı sıkıca ısıran oyun arkadaşını kuratarmak için hamle yaptı, sonuç alamadı. Ama yeşil kertenkele, sopadan kurtulmayı başardı ve yeşilde kayboldu. Yeni oyun arkadaşını kaybeden Kedi Sarı, olanlar karşısında şaşkın bir şekilde arkadaşını aramaya başladı.

Yeşil Kertenkele, Nasıl Bir Hayvandır?

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Orman Fakültesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şağdan Başkaya, Kedi Sarı’nın yeni oyun arkadaşının Yeşil kertenkele (Lacerta viridis) olduğunu belirterek, Yeşil Kertenkele’nin çok göz önünde olan görülen bir tür olmadığını söyledi. Doğu Avrupa, Marmara Bölgesi ve Karadeniz’e uzanan bir yayılışı olan Yeşil Kertenkele’nin böcek ve yumuşakçalarla beslendiğini, zararsız ve zehirsiz bir tür olduğunu belirten Başkaya, testere gibi dişleri olan canlının bir şeyi ısırdığı zaman kolay kolay bırakmadığını sözlerine ekledi.

Kedileri sarinin yeni oyun arkadasai yesil kertenkeleyi gorunce ne yapacaklarini sasirdilar 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kendisini sopayla kurtarmak isteyen insanlardan kurtulmak için güçlü dişlerini kullanan yeşil kertenkele, sopadan kurtulmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Turk Bayraginin Yildizi Kuslara Yuva Oldu

Türk Bayrağı’nın Yıldızı Kuşlara Yuva Oldu

Ak Partiden Hayvanlari Koruma Kanunu Teklifi bacaklarai kesilen yavru kopek ajanimo

Hayvanları Koruma Kanun Teklifi TBMM’de