in

Kedilere Adanan Bir Hayat: Nurgül Hanım ve 70 Sokak Kedisi

Tekirdağ’da sokakta bulduğu kedileri ‘sahipsiz’ bırakmayan ve 52 yaşındaki Nurgül Tokgöz, 10 yıldır kiraladığı evde, 70 kediyle birlikte yaşıyor. “Eğer kedilere baktığım için beni sokağa atacaklarsa onlarla beraber atsınlar” sözleriyle ‘evlatlarını’ çok sevdiğini dile getiren Tokgöz mama desteği bekliyor.

kiraladığı evde 70 kediyle yaşıyor-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sokakta bulduğu kedileri sahipsiz bırakmayan 52 yaşındaki Nurgül Tokgöz, 10 yıldır kiraladığı evde kedilerle beraber kalıyor.

Nurgül Tokgöz, 4 yıl önce geldiği kentte sokakta bulduğu kedilerini 3 katlı binanın kiraladığı iki dairesinde beslemeye başladı. Zaman içerisinde 70 kedisi olan Tokgöz, “Evlatlarım” diye sevdiği kedilerin aşılarından yiyeceklerine kadar her ihtiyacını karşılamaya çalıştı.

Tokgöz, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, zor olmasına rağmen evinde sokaktan topladığı 70 kediye “çocuğu gibi” baktığını söyledi.

kiraladığı evde 70 kediyle yaşıyor-ajanimo-4

Evinde kedi beslediği için komşularının şikayetçi olduğunu, bu sorunla mücadele ederken mama bulma sıkıntısını yaşadığını ifade eden Tokgöz, şöyle dedi:

“Ben bunlara bakıyorum ama hayvanseverlerden mama desteği bekliyorum. Bu hayvanların aç kalmaması lazım. Bakımları zor. Akşama kadar onların bakımıyla uğraşıyorum ama onlar için değer, onlar benin canım, çocuklarım. Ben de yetişmekte zorlanıyorum, maddi olarak bazen yetersiz kalıyorum. Ölene kadar ben bunlara bakacağım. Eğer bunlara baktığım için beni sokağa atacaklarsa bunlarla beraber atsınlar.”

kiraladığı evde 70 kediyle yaşıyor -ajanimo-3

Emekli maaşından başka geliri olmadığını, bunun da kira dışında çoğunu kediler için harcadığını anlatan Tokgöz, “Başka gelirim yok, o yüzden bazen maddi zorluk yaşıyorum. Bu canlara annelik yapıyorum. Bunlar hasta olunca sabaha kadar başlarında bekliyorum. Hayvan hastanesine götürüp tedavilerini yapıyorum. Ben kendim için hiçbir şey istemiyorum sadece bu canlar için bir şey istiyorum” dedi.

Yorum

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balattan Veronaya Latte Tadında Bir Yolculuk Ajanimo 4 1

Balat’tan Verona’ya Latte Tadında Bir Yolculuk

iki ayaklı internet fenomeni 2 1

İki Patili Kedi Umut’un Adımları