in

Kediler Yıkanır mı?

Kediler yıkanır mı sorusu herkesin aklına takılıyor. Kediler her ne kadar kendi kendilerini temizleyen titiz hayvanlar olsa da özel durumlarda yıkamak gerekebilir! Suyu sevmedikleri gibi yıkanmayı de pek sevmeyen sevimli dostlarımız için peki ya ihtiyaç duyduğumuzda neler yapmamız gerekir

Kedi yıkamak zararlı mıdır, kediye banyo yaptırılır mı? diye birçok kişi merak ediyor. Kedilerin yıkanma alışkanlıkları olmadığı gibi genelde banyo yapmaktan nefret ederler. Normalde kediler temizliklerini kendilerini yalayarak yaparlar. Temizlenmelerinde kendi işlerini rahatca görürler.Bazen kendilerini çok kirlettiklerinde yada hastalık durumlarında yıkamaya ihtiyaç duyarız. Özellikle bebeklik dönemlerinde hemen hemen hepimiz rastlamışızdır bu duruma. İshal gibi bazı hastalık durumlarında kendilerini yalamaları temizlik için yeterli olmayabilir.

Deride şampuan kalıntısı kalmamalı

Çok zaruri bir durumsa kedileri yıkayabiliriz ve bunun için en önemli araç şampuan seçimidir. Kediler için üretilmiş kedi şampuanları kullanılmalıdır. Kedi şampuanı direk deriye dökülmemeli mutlaka sulandırarak kullanılmalıdır. Mutlaka deri şampuan kalıntısından arındırılmalı ve tüyler kurulmalıdır.

Kedinizin bir bölgesi yıkanacak ve kediniz asla yıkanmak istemiyorsa en pratik çözüm onu bir havluya sararak yıkamaktır. Böylece kedinizin size zarar vermesinide engellemiş olursunuz.

Yorum

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paw pads e1450473390244

Köpeklerde Pati Yaralanması

dog healthcare vaccination e1450477680277

Kedi ve Köpeklerde Aşı Takvimi