in

Kediler ve Köpekler Tasmalarınızı Alın, İETT ile İstanbul Turu Atacağız!

İETT Yolcu Hakları Bildirgesine göre, boyun tasması olan ve kucakta taşınması şartıyla köpekler ve kedilerin araçlarda taşınmasının yasal olduğunu biliyor musunuz?
iett-yasal-hayvan-ajanimo-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İETT  şoförleri kendi kurallarını pek bilmiyor. İETT Yolcu Hakları Bildirgesi’ne göre, “boyun tasması olan ve kucakta taşınması şartıyla köpekler ve kedilerin araçlarda taşınması yasal” Buna rağmen şoförler baktıkları hayvanla araca binmeye hakkı olan yolcuları araca almıyor. Hayvan hakkı savunucuları kuralları bilmeyen, yazılı olarak gösterildiği halde “Amirim bana böyle bir bilgi vermedi” diyerek araca almayan sürücülerin bilgilendirilmesi için imza kampanyası başlattı. Kampanyada, “En kısa sürede bünyenizde çalışan tüm şoförlerin Yolcu Hakları Bildirgesi ve evcil hayvan taşınma hakkında bilgilendirilmesini, araç içi LCD ekranlar, duraklardaki levhalar, afişler, bilgilendirme noktaları, elektronik ortam (web) ve sosyal medya aracılığıyla bu bilginin toplumla paylaşılmasını önemle arz ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

iett-hayvanlar-yasal-ajanimo-1
İETT’nin resmi internet sitesinde yer alan İETT Yolcu Hakları Bildirgesindeki ilgili madde

Ajanimo.com ekibi olarak umarız ki, bu haber yayılır ve toplu taşımalarda hayvanlar ve insanları mutlu ve huzurlu şekilde şehir içinde yolculuk yapabilirler.

Yorum

Yorum Ekle
  1. ÇOK SÜPER MİŞ BENİM TAKSİ PARAM HER ZAMAN OLMUYORVE HAYVANIMI ZAMANINDA VETERİNERE GÖTÜREMİYORDUM TEŞEKKÜRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekerlekli Kaykay ile Hayata Tutunan Bebek Tavşan Ajanimo 1 2

Özel Kaykayı ile Hayata Tutunan Bebek Tavşan Wheelz

toby ajanimo1

Poz Kesmek Onun İşi: Hipster Köpek Toby