in

Kediler ve Köpekler Başka Dünyanın Çocukları mı?

Hayatı boyunca hayvanlarla yaşayan Banu Aydın’ın İnkılâp Kitabevi’nden çıkan iki kitabı Bir Başka Dünyanın Çocukları Köpekler ve Bir Başka Dünyanın Çocukları Kediler, diğer kedi köpek kitaplarından oldukça farklı! Neden mi?

kedi-kopek-banu-aydın-ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Onların hayatlarına dokunan, daha iyi tanımanızı sağlayan ve duygulanacağınız hikayelerle dolu iki kitap; beslenme, sağlık ve bakımın püf noktalarını sizlere sunarken harika bir amaca da hizmet ediyor. Tüm telif geliri sokak hayvanları ve arazi çocuklarına bağışlanacak olan kitaplar “Şüphesiz ‘hayvan’ deyince aynı şeyi anlamıyoruz” diyen bir yazarın emeğinin ürünü.

Yazar, Banu Aydın dünyanın insanların olduğu kadar hayvanların da olduğunu savunuyor ve onlar için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor. Eziyet gören, yaralanan, koltuğu tırmaladığı için sokağa atılan binlerce kedi ve köpeğin kurtulması için yorulmadan, inancını kaybetmeden çalışıyor.

BirBaskaDunyaninCocuklariKOPEKLER.indd

Boş arazilere terk edilen yüzlerce köpeğe her hafta battaniye, mama ve en önemlisi sevgi götürüyor. Evinde 6 köpek ve 4 kediyle yaşadığı için onları çok iyi tanıyor. bu kitaplar için Aydın’ın onlarla ilgili sayısız tecrübelerinden oluştuğunu söylemek mümkün.

Sadece kedi, köpek insanları için değil, sahiplenmek isteyenler için de bir kılavuz olan bu kitapların tüm telif geliri Kemerburgaz bölgesinde haftanın 6 günü besleme, tedavi ve koruma alanları yapılan 300’e yakın sokak hayvanı ve arazi çocuklarına bağışlanacaktır.

Çaresiz bir varlık görünce dönüp gitmeyin, belki de hayattaki en büyük sınavınız budur!

BirBaskaDunyaninCocuklariKEDILER.indd

Sokakta her gün sahipsiz hayvanlar görüyoruz. Kimi zaman onların başını okşuyor, kimi zaman bir kap su ve mama bırakıyoruz en fazla. sonra çekip gidiyoruz.

Barınaklara, sokaklara ve boş arazilere bırakılan binlerce köpeğin bir hevesle sahiplendirildikten sonra başlarına neler geldiğini, neden terk edildiklerini biliyor muyuz? Peki, onların en çok istedikleri şeyin aslında sevgi olduğunu hatırlıyor muyuz?

Bu kitaplar için sadece hayvan insanları için değil, sahiplenmek isteyenler için de bir kılavuz niteliğinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sakat Hayvanlar için Yürüteç Yapan Agop Kuyumcuoğlu ajanimo 2 2

Felçli Kediler için Yürüteç Yapan Usta: Agop Kuyumcuoğlu

duskun leylekler evi ajanimo 2 1

Düşkün Leylekler Evi Hayvanlara Şifa Dağıtıyor