in

Kediler Ölmesin Diye Yola Yatıp ‘Kasis’ Oldular

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde (MSKÜ) “Kampüs Patileri Topluluğu” üyesi öğrenci ve öğretim üyeleri, trafikte hayvan ölümleri konusunda farkındalık oluşturmak için yola yatıp araç geçişlerine bir süre izin vermedi.

Muğla’da bir grup öğrenci ve öğretim üyesi tarafından kurulan “Kampüs Patileri Topluluğu”nun mensupları, sürücülerin dikkatini kedilere çekmek amacıyla “kasis” gibi yola yatarak bir süre araç geçişlerine izin vermedi.

kasis oldular

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Topluluk üyeleri üniversite yerleşkesinde bulunan kedi evinde toplanarak buradaki hayvanlara mama verdi. Daha sonra kedi evi önündeki güzergahta toplanan topluluk, ellerinde taşıdıkları “Dikkat pati çıkabilir”, “Patiler için küçük, insanlık için büyük adım”, “Çekelim dikkati ölmesin hiçbir pati”, “Onlar için de frene basın” yazılı pankartlarla sürücüleri uyararak bir süre slogan attı.

Topluluk adına basın açıklamasını okuyan Merve Şüheda Ozan, üniversite yerleşkesinde kedilerin barınması ve korunması için geçen yıl yapılan kedi evinin Türkiye’de bir ilk olduğunu söyledi. Burada 70’e yakın kedinin bakımının yapıldığını ve mamalarının verildiğini anlatan Ozan, “Ne yazık ki özellikle kütüphane ile lojmanlar arasındaki yolda ve kedi bahçesinin önünde ezilip hayatını kaybeden patilerimiz oldu. Mevcut kasislere rağmen hızlı giden arabaların bu tür olumsuzluklara yol açmaması için şimdi yola kasis olarak yatacağız ve araç sürücülerinin dikkatini patilere çekeceğiz.” dedi.

Kediler Ölmesin Diye Yola Yatıp 'Kasis' Oldular

Topluluk üyeleri daha sonra, sürücülerin dikkatini çekmek için “kasis” şeklini alarak uzandıkları yolda bir süre araçların geçişine izin vermedi. Sürücüler de eyleme destek verdi. Öğretim üyesi ve öğrenciler, daha sonra yolu trafiğe açarak dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kidney failure in cats 758x426

Kedilerde Böbrek Yetmezliği Belirtileri

Çamura Bulanmayı Kendilerine Görev Edinmiş 20 Şapşik KöpekÖÇ

Çamura Bulanmayı Kendilerine Görev Edinmiş 30 Şapşik Köpek