in

Kediler Neden Saklanır?

Evlerinde kedi dostlarıyla birlikte yaşayanlar iyi bilirler ki kediler saklanmayı severler.

Kedi sahibi olanlar iyi bilirler ki kediler saklanmayı severler. Genelde oyun olarak yaptıkları bu eylemin altında farklı sebepler olabilir.

1. Utangaçlık

Kediler, farklı bir yere taşındıkları ya da yeni bir aile ortamına girdiklerinde utangaç davranabilirler. Karşılaşacağı sorunları ve insanların kendisine iyi davranıp davranmayacağını bilemediği için rahat olması; bulunduğu yeri ve insanları benimsemesi, onlara alışmasıyla mümkündür.

Kediler Neden Saklanır?

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

2. Ayrılık Kaygısı

Kediler insanlarla belirli bir bağ oluşturduktan sonra çeşitli sebeplerle bir süreliğine ya da tümüyle ayrılık yaşadıklarında çareyi saklanmakta bulabilirler. Seyahatten veya market alışverişinden geldikten sonra bile kedinizi yatağın altında, kitaplıkta ya da dolapta bulabilirsiniz.

Kediler Neden Saklanır?

3. Eğlence

Kediler bazen sadece oyun oynadıkları için de saklanabilirler.  Gizlenme çoğu kediler için hayatın oldukça standart bir parçasıdır.

Kediler Neden Saklanır?

4. Şekerleme Vakti

Kediler, karanlık ve kendilerini güvende hissedecekleri yerlerde uyumayı tercih ederler. Küçük ve tenha yerler rahatsız edilmeden rahatça uyuyabilecekleri yerlerdir.

Kediler Neden Saklanır?

5. İhmal

Yeterince ilgi göstermediğinizde veya o istediği ilgiyi sizden bulamayınca sevimli dostunuz bir süreliğine sizden uzaklaşabilir ve saklanabilir. Bu bir şekilde trip atmadır. Yanına gidip onu sevdiğinizde başta istemese bile eninde sonunda yumuşayacaktır.

Kaynak: Petcha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 1 1

Kedilerde En Sık Görülen 10 Hastalık

karınca ö.ç 1

Annesini Kaybeden Karınca Yiyen Gertie