in

Kediler Neden Kafa Atar?

Kedi dostlarımızın sergilediği birçoğumuz için şaşırtıcı bu davranışın altında yatan nedenleri öğrendiğinizde kediniz size kafa attığında çok mutlu olacaksınız.

Leonardo da Vinci kediler için söylenmiş belki de en güzel sözlerden biri olan “kediler doğanın başyapıtıdır” derken elbette bununla sadece kedilerin hem estetik hem de sevimli görünüşlerini kast etmemiştir, kedilerin fiziksel özellikleri kadar sosyal becerileri ve iletişim kurmaktaki kendilerine has ustalıkları da etkileyicidir ve onları doğanın başyapıtı yapanlar arasında bu özellikleri de yer alır. Kediler gerçekten de tek başına yaşayan ya da daha doğru bir ifade ile sürü hayvanı olmayan canlılar için şaşırtıcı bir iletişim kurma becerisine sahiptir ve kedi iletişimi denilince çoğu kişinin aklına miyavlama gelse de kediler iletişim için miyavlamadan çok beden dilini kullanırlar. Kafa atma da kedilerin beden dillerinin önemli bir parçasıdır ve emin olun eğer kedi dostunuz size kafa atıyorsa buna şaşırmak ya da bundan rahatsız olmak yerine sevinmeniz gerekir, neden mi? Bu sorunun yanıtı tabi ki yazımızda.

Kafa atma sevgi ifadesidir

Kedi dilinde kafa atma sevgi ifade eden hareketlerden biridir. Kediler hem diğer kedilere hatta köpeklere hem de insanlara olan sevgilerini göstermek için kafa atarlar. Yani, eğer kedi dostunuz size kafa atıyorsa onun da sizi en az sizin onu sevdiğiniz kadar çok sevdiğinden emin olabilirsiniz.

nelsonheadbutt

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dostumsun!

Kediler neden kafa atar sorusunun diğer yanıtı da dostluk ifade etmektir. Kafa atan bir kedi “seni hem çok seviyorum hem de benim en yakın dostumsun” mesajı veriyordur. Bir kedi tarafından gerçek bir dost olarak algılanabilme şerefine nail olmuşsanız ne mutlu size.

0001A30V4YHLK2II C411

Bazen de ilgi çekmek için kafa atarlar

Kediler sevdikleri kişilere kafa atarak bazen de sevgi dolu bir şekilde ilgi çekmek isterler. Örneğin maması biten ya da sadece okşanmak isteyen bir kedi sevgili insanına kafa atarak dikkatini çekmeye ve mama kabını doldurmaya ya da gıdısını okşatmaya çalışabilir. Kısacası kedilerde kafa atma her halükarda sevgi ifade eden bir harekettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

34 Yıllık Tır Şoförünün Can Yoldaşı Çapkın öç

34 Yıllık Tır Şoförünün Can Yoldaşı Çapkın

Ünlü Dolandırıcı Komşusunun Kedisini Tüfekle Vurduöç

Ünlü Dolandırıcı Komşusunun Kedisini Tüfekle Vurdu