in

Kediler Banyoları Neden Sever?

Kedilerin kapalı kapılara karşı hassas olduğunu kedi besleyenler bilir. Eğer konu banyo veya tuvalet ise bu hassaslık iki kat artar. Peki kediler banyoyu neden bu kadar çok seviyor, hiç düşündünüz mü?

Eğer bir veya birden çok kedi besliyorsanız, kedilerin banyoları çok sevdiğini iyi biliyorsunuzdur. Kediniz sizi banyoya kadar takip edip, siz oradayken bacaklarınıza sürtünerek ilginizi çekmeye çalışıyor mu? Hatta siz evde yokken bile lavaboya uzanıp keyif yapıyor mu? Ya da açık musluktan biraz su içip, saatlerce onu izlemekten keyif alıyor mu? Bunların hepsine evet dediğinizi duyar gibiyiz 🙂 Peki kediler banyoyu neden bu kadar seviyorlar, banyoda bu kadar çok sevdikler ne var?

Kediler Banyoları Neden Sever?

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kediler Banyoları Neden Sever?

Evin içerisindeki bazı yerler kediler için çok özeldir. Bunlardan biri ve en önemlisi de tabii ki banyo 🙂 Banyo kapsının kapalı kalmasına bile tahammül edemeyen sevimli dostlarımız, siz tuvaletteyken onu dışarıda bırakırsanız, miyavlayıp kapı altından pençesini bile sokacak kadar hassastır banyo konusunda. Birçok kedi, siz banyodayken, evin başka bir yerinde olduğunuzdan daha fazla dikkatlice sizi izler ve sizden ilgi isterler.

Kediler Banyoları Neden Sever?

Hadi o zaman bir bakalım kediler neden banyoları bu kadar seviyormuş

1. Banyo oyun için harika bir yer

Birçok kedi banyoyu oyun odası gibi görürler. Etrafında dönebilecekleri bir küvet ve oyun oynamak için tuvalet kağıdı rulosu çok ilgi çekti gelir. Duvarda asılı havlu ve bornozlar gibi eğlenceli şeyler olabilir. Yerde yuvarlanabilir ve halı ya da banyo paspasıyla oynayabilirler. Bir kedi, siz orada olsanız da olmasanız da, banyoda çok eğlenebilir.

kedilernedenbanyolarisever 1

2. Kapalı kaplara karşı dayanılmaz hassaslıkları

Çoğu kedi, evde kapalı kapılara dayanamaz. Banyo kapısı da bunlar arasında en önemlisidir. Kapının diğer tarafında kendi kontrolü dışında neler olduğu düşüncesi bile, kedinizi çıldırtmak için yeterli bir neden 🙂 İçerde birşeyler döndüğü ve içerdeki eğlenceyi kaçırmadıklarından emin olmak için orada olmak istiyorlar büyük ihtimalle.

Kediler, her zaman etki alanlarında neler olup bittiğini bilmek ister. Aslında, zamanla bazı kediler o banyo kapısının kapanmasının gerekli olduğunu öğrenebiliyor ve bu duruma saygı duyabiliyor. Ama yine de eğer bir yerde kapalı bir kapı varsa, kediler için çoğu zaman orada problem vardır. Ve eğer kedilerin sizinle yaşamak için bir kuralı olsaydı, ilk kurallarından biri asla kapalı kapılar olmayacak olurdu. 🙂

kedilernedenbanyolarisever 4

3. Dikkat çekmek için harika bir yer

Kediler, insan dostlarının dikkatini çekmeyi çok severler. Siz tuvalette otururken bacaklarınıza sürtünerek sizin dikkatinizi ve ilginizi çekmek isteyebilirler, tuvalet sizin için özel bir alan olsa da onlar bu alanda sizinle birlikte olmak isteyeceklerdir. Ayrıca, kedinizin siz televizyon izlerken, kitap okurken, iş veya başka bir şeyle ilgilenirken bu durumdan pek rahatsız olmasa da banyo için durum biraz farklı 🙂 Birçok kedi duştan sonra insanlarını yalayarak sevgisini göstermek ister.

kedilernedenbanyolarisever 10

4. Lavabolar kediler için yatak gibidir

Lavabonun şeklini düşünün. Yuvarlak kenarlar kedi gövdesini mükemmel bir şekilde tutuyor gibi görünüyor. Bir kedinin dinlenme ve uyumak için bir lavabonun şeklinden zevk alması doğal gibi görünüyor. Lavabonun serinliği sıcak aylarda iyi hissedebilir. Soğuk aylarda, kedinin vücut ısısı lavabonun ısınmasına neden olabilir ve onu daha rahat hale getirir. Ayrıca birçok kedi lavaboda uzanırken musluktan damlayan suyla oynamaya bayılır.

kedilernedenbanyolarisever 3

5. Yıkanmayı sevmeselerde su kediler için çok cezbedici

Çoğu kedi ıslak olmayı sevmese de, yine de su çevresinde olmayı sever. Banyoda veya lavaboda musluktan akan suya bayılırlar. Taze akan su, kedilerin sevdiği birçok şeyden sadece biridir. Birçok kedi, ıslak bir küvette veya banyonun camından akan su damlacıkları ile oynamayı çok eğlenceli bulurlar.

kedilernedenbanyolarisever 7

6. Sizinle birlikte aynı ortamda olmayı severler

Sizi banyoda ziyarete gelmek, kedinizin bir rutini haline gelebilir. Sabahları banyoyu kullandıktan sonra kahvaltılık birşeyler atıştırıyorsanız, kediniz de kendi yemek zamanını bekliyor olabilir.

kedilernedenbanyolarisever 6

7. Kediniz Sizi Sevdiği için yanınızda

Kediniz sizinle banyoda olmak istiyorsa emin olun kediniz sizi sevdiği için orada. Orada önemli şeyler yapmak için zaman harcıyorsunuz ya da en azından kediniz böyle düşünüyor. Birçok kedi için siz dişlerinizi fırçalarken, duş alırken ya da saçınızı yıkarken izlemek büyüleyici bir an. Banyoda geçirilen zaman aslında çok değerli ve kediniz ile bağ kurmak için mükemmel biz ortam olabilir.

Ve son olarak kediler doğada ailesi olarak gördüklerini ve sevdikleri tuvaletini yaparken tehlikeden korumak için yanlarında dururlar. Bu durum kediler için bir sahiplenme ve koruma içgüdüsü olarak tanımlanıyor. Eminiz kedinizin davranışını bu şekilde düşününce sizinle olmak istemesinin ne kadar büyük bir lütuf olduğunu anlayacaksınız. 🙂

kedilernedenbanyolarisever 8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpeklerini Bırakamadığı için Hastaneye Yatamayan Kanser Hastası Şevket Amcaöç

Köpeklerini Bırakamadığı için Hastaneye Yatamayan Kanser Hastası Şevket Amca

Bill Gatesİneklerin Çıkardığı Gazlar Dünyanın En Büyük Sorunlarından Biriöç

Bill Gates: İneklerin Çıkardığı Gazlar, Dünyanın En Büyük Sorunlarından Biri