in

Kediden Köpekten Sonra Petshopta Bu da Satıldı!

Konya’da, koruma altındaki türlerden sincapları kafes içerisinde satış amacıyla iş yerinde bulunduran pet shop sahibine idari para ve tazminat cezaları uygulandı.

Konya’nın Selçuklu ilçesinde bir pet shopta koruma altında bulunan türlerden sincapların kafes içerisinde, izinsiz, belgesiz, menşesiz olarak ticaretinin yapıldığı ihbarının yapılması üzerine harekete geçen Doğa Koruma ve Milli Parklar 8. Bölge, Konya Şubesi Müdürlüğü ile Selçuklu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, müşterek çalışma başlattı.

sincap petshop

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İhbara konu evcil hayvan mağazasına gelen ekipler, iş yerinde yaptığı denetimde, kafes içerisinde teşhir edilip satışa sunulan ve korunan türler arasında yer alan 4 sincabın olduğunu belirledi. Kanunen yaban hayvanlarının izinsiz ve menşesiz olarak yumurtası, yavrusu ve kendisinin doğadan alınması veya toplanmasının suç olduğunun hatırlatıldığı pet shop sahibi hakkında Kara Avcılığı Kanunu’na muhalefetten işlem yapılırken bin 730 lira tazminat, 2 bin 796 lira da idari para cezası uygulandı.
El konularak koruma altına alınan sincapların ise Karatay Hayvanat Bahçesi’ne teslim edildiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Golge FIPe Karsi Olan Mucadelesini Kazandi

Gözde’nin Gölgesi, FİP’e Karşı Olan Mücadelesini Kazandı

Tilki Kovalayan Kopek 4 Gun Boyunca Ucurumda Mahsur Kaldi

Tilki Kovalayan Köpek 4 Gün Boyunca Uçurumda Mahsur Kaldı