in

Kedi ve Köpeklerik Keserek Yiyen Fatma Ç.’nin Akıl Hastanesinde Tutulmasına Karar Verildi

Tuzla ve Pendik civarından kedi, köpek, kaplumağa vb. hayvanları kesip yiyen Fatma Ç.’nin akıl hastanesinde tutulmasına karar verildi.

Tuzla ve civarında 2015 yılından bu yana hayvanları kesip yiyen Fatma Ç. isimli seri katil, 24 gün önce çıkarıldığı mahkemece akıl hastanesine sevk edilmişti. Fatma Ç.’nin akıl sağlığı kontrolleri yapılması kararı ile 21 gün süre ile hastaneye yatırılacağı bildirilmişti. Ancak hayvan hakkı savunucuları ve vatandaşlar Fatma Ç.’nin geçmiş yıllarda da akıl hastanesinde tedavi görüp topluma tekra karıştığında hayvan kesmeye devam etmesi nedeniyle bu kararı yeterli bulmamıştı.

Bugün HayKonfed’in yaptığı açıklamaya göre Fatma Ç.’nin akıl hastanesinde tutulmasıan karar verildi.  Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde özel denetim altında tutulacak olan Fatma. Ç’nin sevk olması durumundan hayvan hakkı savunucuları bilgilendirilecek. Fatma Ç’nin Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden taburcu edilmesi durumunda HayKonfed  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Rehabilitasyon Merkezine yatırılması konusunda girişimlerde bulunacak.

TBMM Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu, Hayvan Haklarının Ders Kitabına Girmesini Teklif Edecek

Yavru Köpeği Çitlerin Üzerinden Yere Fırlattı