in

Kedi ve Köpekleri Zehirlediği İddiasıyla Yargılanan Doktor: Sadece Güvercinleri Vurdum, Bunu Yapmaya Hakkım Var!

Hakkında, “mala zarar verme” suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Doktor Zeynel A.Y., “Havalı tüfekle iki güvercini evime girip yuva yaptıkları için öldürdüm. Benim böyle birşey yapmaya hakkım vardır.” ifadelerini kullandı.

Ankara Gölbaşı’nda bulunan bir sitede beslenen altı kedi ile beş köpeği zehirlediği iddiasıyla yargılanan doktor Zeynel A.Y., mahkemede skandal ifadelerin altına imza attı. 4 Nisan’da hakkında, “mala zarar verme” suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan şüpheli, “Hayvanları ben zehirlemedim. Ortada zehrin olmadığı bir ölüm var. Sadece köpek ölümü yazmaktadır” dedi.

resim1 7945784

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Milliyet’ten Paşa Alyurt’un haberine göre; kamera görüntülerinde bidonla köpeklerin arkasından gitmesi sorulan doktor, “Bu benim köpekleri zehirlediğim anlamına gelmez. Mantarlı bir ağacım var. Onu ilaçlamak için gittim. Kovanın içinde de bu ilaç vardı” diye konuştu.

5ca5e8dc04207c2da4b49b50

Olayın yaşandığı saatlerde ilaçlama yapmadığını iddia eden şüpheli, “Havalı tüfekle köşedeki iki güvercini evime girip yuva yaptıkları için öldürdüm. Benim böyle birşey yapmaya hakkım vardır. Ekstra ekleyeceğim bir şey yoktur” dedi. Davanın müdahillerinden Ankara Barosu Hayvan Hakları Kurulu Başkanı Avukat Fadime Eymir ise mahkemedeki ifadesinde, “Çocuk doktoru olan ve kendisinin de iki çocuğu bulunan sanığın böyle bir eylemi gerçekleştirmesi nedeniyle akıl sağlığının yerinde olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle akıl sağlığı konusunda Adli Tıp Kurumu’ndan rapor aldırılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Gölbaşı’nda Hayvanların Öldürülmesi ile İlgili Bir Doktora Dava Açıldı

Yorum

Yorum Ekle
  1. Bu adam kesinlikle bir akıl hastası ama şefkat duyulacak mağdur bir hasta değil. Seri katiller gibi bir hasta . Bunlar öldürme zevkini hayvanlarda tatmin ettikten sonra başarıları!nı taçlandırıp ! insana geçerler.
    Hem de doktor ?
    Hem de Çocuk Doktoru ?
    Derhal diploması alınmalı bu adamın .
    Adama dedimse sözün gelişi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kediyetecavuz eden sahis

Kediye Tecavüzden Yargılanması Devam Eden Şahıs, 14 Yaşında Çocuğa Cinsel Saldırıdan Tutuklandı

Yorkshire terrier

Yorkshire Terrier Köpek Cinsi, Özellikleri, Karakteri Ve Bakımı