in

Kedi, kar yağışından korunmak için köpeğe sığındı

Tunceli’de bir yavru kedi, yoğun kar yağışından korunmak için sığınacak bir yer ve insan bulamayınca kendisi gibi sokakta yaşayan evsiz dişi bir köpeğe sığındı.

Tunceli’de bir kedi, yoğun kar yağışından korunmak için çareyi köpeğe sığınmakta buldu.

Ağır kış koşulları sadece insanları olumsuz etkilemiyor, sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için kış daha çetin geçiyor. Tunceli’nin Pülümür ilçesindeki yoğun kar yağışı nedeniyle üşüyen ve ısınmak için sıcak bir yer arayan yavru kedi, sığınacak bir yer ve bir insan bulamayınca, kendisi gibi sokakta yaşayan dişi bir köpeğe sığınıyor. İsmail Yoleri isimli vatandaş tarafından çekilen görüntülerde kedi doğası gereği kaçması gereken köpeğe yavaş yavaş sokuluyor. Köpek de kendine yavaşça sokulan bu canı geri çevirmiyor ve bağrına basıyor. Önce kediyi yalayarak ısıtmaya çalışan köpek patileri üşüdüğü için patisinin birini indirip diğerini kaldıran kediyi soğuktan ve kardan korumak için arka patileri üzerine oturup gövdesiyle ona siper oluyor.

KEDİ KÖPEK GİBİ OLMANIN EZBERİNİ BOZDULAR

Düşman olarak bilinen kedi ile köpeğin bu örnek davranışı, son günlerde kedi ve köpeklere sokakaları yasaklamaya çalışan, onlara bile iftira atmaktan geri durmayan, kumpasalar kuran siyasetçiler ile bu siyasetçilere destek veren insanları utandırır mı acaba? Kendine sığınan, ondan yardım isteyen bir yavru kediye dokunmayan bir köpek, ona dostça yaklaşan her insana sadece dostluğunu sunar. Şayet karşı tarafın enerjisi kötüyse ya da yoğun korku enerjisi yayıyorsa, o zaman kendini korumak için havlar ve dişlerini gösterir. Bu da sadece korkutmak içindir. Karşısındaki insan hamle yapmadığı müddetçe de hamle yapmaz. Bir köpek bir insanı, sadece nefs-i müdafa yaptığında yaralar. Her canlının da kendi canın korumak hakkı vardır, köpeğin kendi canını koruma hakkına sadece saygı duyulabilir. Kötü niyetli insan, sırf insan diye türcülük yapılıp ceza köpeğe kesilemez. Belli ki bu iki can ne bir yer bulabilmiş ne de insan… Birbirlerine sığınmışlar.

Kıvanç Tatlıtuğ ve Berk Erçer, Kemerburgaz ormanlarına sürgün edilen köpekleri besledi

Sokakta yaşayan evsiz kediler için ‘Can Dostlarımıza Kapılarımızı Açıyoruz’ projesi başlatıldı