in

Kedi, İnsanını Isırarak Yangından Kurtardı

Rusya’nın Çelyabinsk kentinde Lyoşa lakaplı kedi, dairede çıkan yangını haber vermek için 79 yaşındaki insanını önce miyavlayarak uyandırmaya çalıştı, işe yaramayınca boynundan ısırarak ölümden kurtardı.

Chelyabinsk online portalının haberine göre Lyoşa lakaplı kedi, dairede çıkan yangını haber vermek için 79 yaşındaki sahibini önce miyavlayarak uyandırmaya çalıştı, işe yaramayınca boynundan ısırarak ölümden kurtardı.

Emekli kadının arkadaşının aktardığına göre 4 Şubat gecesi dairede kısa devre sonucu yangın çıktı. Biriken zehirli gazların etkisiyle ağır uykuya dalan kadının yardımına kedisi koştu. Önce miyavlayarak ve patisiyle dokunarak sahibini uyandırmaya çalışan kedi, başarılı olamayınca kadını boynundan ısırdı.

Isırıktan uyanan yaşlı kadın, mutfakta buzdolabının ve ocağın yandığını ve tüm daireyi dumanların sardığını gördü. Hemen komşularına giden kadın Acil Durumlar Bakanlığı görevlilerine durumu bildirdi.

İhbar yapıldıktan 5 dakika sonra olay yerine ulaşan kurtarıcılar, alevleri hızlı bir şekilde söndürmeyi başardı.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, yangının elektrikli aletlerin yanlış kullanımından kaynaklandığı, dairede bir priz ve buzdolabının yandığını, ayrıca duvar ve tavanda 15 metrekarelik hasar oluştuğu kaydedildi.

Kaynak: Sputnik Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ofisini Kedilere Açan Muhasebeciöç

Ofisini Kedilere Açan Muhasebeci

Bakırköyde Çıkan Yangında 10 Kedi Hayatını Kaybettiöç

Bakırköy’de Çıkan Yangında 10 Kedi Hayatını Kaybetti