in

‘Kedi Girmesin’ Diye Referandum Günü Trafoları 17 Bin Görevli Koruyacak

Referandumun yapılacağı 16 Nisan’da ‘elektrikler kesilmesin’ diye emniyet ve jandarmadan toplam 17 bin kişi görev yapacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 55 milyon 319 bin 222 seçmenin 167 bin 140 sandıkta oy kullanacağı referandum için alınan güvenlik önlemlerini duyurdu.

Buna göre 251 bin 788 emniyet ve 128 bin 445 jandarma personeli 16 Nisan’da görevlendirildi.

trafo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Buna ek olarak 26 kentte 18 bin 675’i gönüllü olmak üzere 69 bin 823 korucu referandum emniyeti için görev alacak. Kara Kuvvetleri Komutanlığı personeli altı bin kişi de ek kuvvet’ olarak hazır bulunacak.

Bakan Soylu, 16 Nisan akşamı elektriklerin kesilmemesi için alınan önlemleri de şöyle sıraladı: “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından bildirilecek enerjiyle ilgili kritik tesislerin, trafo merkezlerinin korunması için 3 bin 476 devriye olmak üzere 9 bin 674 jandarma personeli, 3 bin 260 ekip olmak üzere 8 bin Emniyet Genel Müdürlüğü personeli görevlendirilmiştir.

kedi-girmesin-diye-referandum-gunu-trafolari-17-bin-gorevli-koruyacak

Yerel seçimlerin yapılığı 30 Mart 2014’te yaşanan elektrik kesintilerinin ardından dönemin Enerji Bakanı Taner Yıldız, Espri yapmıyorum trafoya kedi girdi. Kısa devre yaptı. Bu ilk kez yaşanmadı. Bunu seçime bağlamak yanlış

 

Kaynak: Diken

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BanaGözKulakOl Uyanış

Bana Göz Kulak Ol Derneği’nden Gerçek Kürk Karşıtı Defile “Uyanış”

Cem Adrian Tuncelide Besleme Bölgesini Ziyaret Etti

Cem Adrian Tunceli’de Besleme Bölgesini Ziyaret Etti