in

Kedi Evini Metrelerce Uzağa Fırlatıp Yavru Kedilerin Ölümüne Neden Olan Şahsın Akıl Sağlığına Bakılacak

Savcılık, Fatih A.’nın aklı dengesin yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için İstanbul Valiliğe gönderildi.

İstanbul Bakırköy‘deki bir AVM’de faaliyet gösteren bir zincir kafenin şube müdürü olduğu öğrenilen Fatih A. iş yeri önünde bulunan kedilere şiddet uyguladı. Güvenlik kameralarına yansıyan o anların görüntülerini ortaya çıkaran AVM yönetimi, şahıs hakkında şikayette bulundu.

Kedi Evini Metrelerce Uzağa Fırlatıp Yavru Kedilerin Ölümüne Neden Olan Şahsın Akıl Sağlığına BakılacakÖÇ

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sözcü’den Şeyma Ulusoy’un haberine göre AVM yönetimi ve sosyal medyada yayılan görüntüler üzerine harekete geçen emniyet güçleri 43 yaşındaki Fatih A.’yı gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Bakırköy Adalet Sarayına getirilen Fatih A. savcılık ifadesinde, suçlamaları kabul etmeyen Fatih A., “Alışveriş merkezinde gıda üzerine iş yapıyorum. Bahçede bulunan kedilerin pireli olduğu için müşterilerimiz kafeden kalkıp gidiyordu. AVM yönetimine durumu bildirdim ancak gereğini yapmadılar. İşletmemizin gıda üzerine olduğu için sağlık ve hijyen bizim için çok önemlidir“dedi.

Olay günü iş yerinin iş yerinin bahçesindeki kutuyu eline aldığında içinden çıkan kedi ile irkilerek kutuyu bıraktığını ifade eden Fatih A.,“Kedi, kutunun içinden çıktı ve orada dolaşmaya başladı. Bende ayağımla kutunun içerisinde bir şey var mı diye baktım. Daha sonra kutuyu elime alarak ileriye doğru savurdum. İçerisinde yavru kedi olduğunu bilmiyordum. Benim 4 yaşında küçük bir çocuğum var. Ben yavru kedinin canına kastedecek bir insan değilim. İçinde kedi olduğunu bilseydim asla böyle bir hareket yapmazdım. Böyle bir şeye sebebiyet verdiğim için çok üzgünüm“diye konuştu

Savcılık işlemlerinin ardından Hayvanları Koruma Kanunu’na aykırı davranış sergilediği gerekçesiyle, akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için İstanbul Valiliği’ne gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hypoallergenic cat breeds

Alerji Yapmayan Kedi Irkları

Milyonlarca Kuş Göç Yolu Üzerine Kurulan Ağlarla Yakalanıp Öldürülüyoröç

Milyonlarca Kuş Göç Yolu Üzerine Kurulan Ağlarla Yakalanıp Öldürülüyor